Mňága a Žďorp se vrací do klubů, zahrají po celé republice

Mňága a Žďorp - FM CITY Fest, 2021 | Foto: Lucie Nohlová, MonsterMusic

Kapela z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp je již po několik desetiletí dobře známá zejména pro svou bohatou zásobu podařených písniček, a to zejména zásluhou frontmana Petra Fialy, který je typický svým sympatickým civilním hlasem i neobyčejným textařským i skladatelským nadáním. S podzimem se skupina vrátila ke standardní koncertní činnosti, během níž objede velkou část země a dvakrát zahraje i v pražském Lucerna Music Baru.

Od časů debutového alba Made in Valmez z roku 1990 přibývá do diskografie kapely Mňága a Žďorp jeden kvalitní kousek za druhým a skupinu má nyní v oblibě již několikátá generace. Se svým osobitým stylem přinesla Mňága již nespočet písní s chytlavými melodiemi i uvěřitelnými emocemi, které zní příjemným hlasem frontmana Petra Fialy. Kapela je známá také nezvykle vřelým vztahem ke svým fanouškům (a naopak), což se opakovaně projevilo přinejmenším při crowdfundingových kampaních. Díky nim mohla být natočena deska v Číně nebo vydaná Fialova knížka Petr píše.

Čtěte také: Kryštof na albu Halywůd nabízejí diskotéku, při které si zastesknete po originalitě

Při živých vystoupeních jsou tito valašští muzikanti dlouhá léta dobře známí tím, že každý koncert naplno vychutnávají a vkládají do něj poctivý kus energie. Letošní podzim je pro kapelu ve znamení návratu do klubů po celé zemi. Pomyslným vrcholem koncertování pak budou dva koncerty v pražském Lucerna Music Baru, jež se uskuteční 14. a 15. prosince. Dvakrát Mňága zahraje rovněž v Ostravě v klubu Heligonka, kde vystoupí i host Jarek Nohavica. Lístky na tyto dvě akce jsou už ale vyprodané.

Klubové tour 2021:

13. listopadu – Jablonec nad Nisou (Na Rampě)
16. listopadu – Krnov (Kofola MC)
19. listopad – Jablonné v Podještědí (spol. centrum)
20. listopad – Havířov (Stolárna)
23. listopad – Ostrava (Heligonka)
24. listopad – Ostrava (Heligonka)
27. listopad – České Budějovice (klub K2)
08. prosince – Brno (Sono)
10. prosince – Děčín (kapela upřesní)
11. prosince – Tábor (Milenium, společný koncert s Vypsanou Fixou)
14. prosince – Praha (Lucerna Music Bar)
15. prosince – Praha (Lucerna Music Bar)
17. prosince – Vysoké Mýto (M klub)
18. prosince – Olomouc (S klub)


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 268 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky