Neck Deep vydali cover songu Torn v rámci projektu na podporu psychického zdraví

Neck Deep | Zdroj: rocksound.tv

Pamatujete na klasiku Torn od zpěvačky Natalie Imbruglie? Kapela Neck Deep právě vydala její pop-punkovou cover verzi. Torn je první uveřejněnou skladbou nového projektu Songs That Saved My Life.

Nahrávací společnost Hopeless Records se rozhodla spojit několik interpretů a společně nahrát album, které ponese název Songs That Saved My Life. Výdělek z projektu půjde na podporu organizacím, které se zabývají pomocí lidem s psychickými problémy. Jmenovitě jsou mezi nimi například Crisis Text Line, Hope For The Day nebo The Trevor Project.

Album se bude točit okolo hudby, která hrála zásadní roli v životech umělců a fanoušků. Songs That Saved My Life bude tak tvořeno pouze cover verzemi různých hitů (od kapel jako R.E.M. nebo The Smashing Pumpkins), které nahrají současnější skupiny. Celá kompilace pak vyjde 9. listopadu. Objeví se na něm interpreti jako Taking Back Sunday, Dance Gavin Dance, Against Me!, As It Is nebo Oceans Ate Alaska.

Čtěte také: Neck Deep s The Peace and the Panic zachraňují pop-punk

Jako první píseň k tomuto projektu vyšla Torn v podání pop-punkové kapely Neck Deep. Ti však udělali víc než jen samotný cover songu. I videoklip je totiž přetvořené originální video, které v roce 1997 vydala Natalie Imbruglia. Členové Neck Deep se navíc na konci klipu objevili všichni pohromadě, čímž potvrdili změnu v sestavě kapely. Baskytarista Fil Thorpe-Evans totiž minulý týden opustil skupinu, a ta je tedy prozatím pouze čtyřčlenná.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz