Německá kytarovka Giant Rooks míří do Roxy

Giant Rooks | Zdroj: fource.cz

Pětičlenná (a poměrně mladá) kapela Giant Rooks patří u našich západních sousedů k vůbec nejoblíbenějším – platí to přinejmenším o světě tamějšího písničkového indie rocku. Po mezinárodních úspěších se muzikanti chystají oslnit svět se svou druhou deskou, kterou podpoří na evropském turné. Kapela neopomene ani pražské publikum, s nímž se setká ve staroměstském klubu Roxy.

Německá kapela Giant Rooks vznikla roku 2015, s debutovou deskou Rookery však přišla až o pět let později. Nejspíš se to vyplatilo, neboť se nahrávka dočkala velice slibného úspěchu přinejmenším na streamovací službě Spotify. Platí to zejména o songu Tom’s Diner, který si tento kvintet vypůjčil od zpěvačky Suzanne Vega. Velkou událostí byla pro muzikanty bezpochyby účast na mamutích festivalech ReadingLollapalooza. 

Čtěte také: Angličtí The Vaccines si poprvé zahrají v Praze

Nyní je pro Giant Rooks stěžejní tvorba nové desky, která dostane jméno How Have You Been? a která vyjde 2. února příštího roku. Kapela se při té příležitosti rozjede na tour po Evropě a nezapomene navštívit ani Prahu. V podzemním klubu Roxy na Starém Městě vystoupí již 24. března 2024; vstupenky jsou za 580 korun k dispozici ve službách GoOutTicketmaster a také na fource.cz.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 411 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky