Nové album Boba Dylana klepe na dveře

Bob Dylan | zfroj: facebook.com

Americký umělec vydá příští měsíc nové studiové album nazvané Shadows In The Night. Tento legendární hudebník, který už půl století působí na světové hudební scéně a významně ji ovlivňuje, pracuje již na svém 36. albu.

Za pět desítek let tvůrčího života napsal Dylan přes 500 písní, experimentoval s řadou různých tradic amerického písničkářství a prodal přes 74 milionů kopií svých alb. Naposledy sklidil tento neobyčejně produktivní zpěvák, skladatel a kytarista úspěch v roce 2012 se svým albem Tempest a letos v červenci již po několikáté potěšil své fanoušky v tuzemské metropoli.

Producentem nového alba Shadows in the Night je Jack Frost a fanoušci se mohou těšit na 10 skladeb. Sám Dylan o novém albu říká: „Žádné další přidané zvuky, žádná sluchátka, žádné nahrávání jednotlivých nástrojů zvlášť. Všechno jsme natáčeli na jeden, maximálně na dva pokusy. Něco takového jsem chtěl udělat už dávno, ale nikdy jsem nesebral dost odvahy vzít třicet různých instrumentů a napasovat je do pětičlenné kapely. To byl klíč ke všem těmto nahrávkám.“

Album vyjde 3. února 2015. Zda se tomuto „ohromujícímu a pořád stejně geniálnímu trubadúrovi populární hudby“, jak jej označil The Daily Telegraph, podaří překročit vlastní stín a vyprodukovat něco nového a stále skvělého, se můžete přesvědčit v předstihu již nyní u hitu Full Moon And Empty Arms.


Napište komentář