Vzpomínka nebo návrat? Walk Choc Ice se chystají do Lucerna Music Baru

Walk Choc Ice | Zdroj: musicbar.cz

Už tomu bude dlouhých 20 let, co kapela Walk Choc Ice vydala desku Keep Smiling. Toto výročí se musí náležitě oslavit. V říjnu už jedna party proběhla a po velkém úspěchu se kostelečtí rockeři chystají také do Prahy.

Kapela vznikla v roce 1992 v Kostelci nad Orlicí a jejich první deska Keep Smiling vyšla o dva roky později. V počátku se zaměřovali na crossover, ale postupem času se přiklonili ke klasickému bigbeatu. Největším hitem se stala skladba Rejdit, která ve své době bořila české hitparády. Kapela se tak zařadila mezi hudebníky jako Kurtizány z 25. Avenue, Support Lesbiens atd. Walk Choc Ice vystupovali i jako předskokani velikánů Led Zeppelin, Faith No More, Davida Bowieho či Red Hot Chili Peppers. Nic však netrvá věčně a kapela se v roce 2003 rozpadla. Každý z členů si šel svou cestou; například zpěvák Jan Křížek se zařadil do vzkříšené bigbeatové legendy Blue Effect po bok Radima Hladíka.

V říjnu letošního roku se rozhodli udělat vzpomínkový koncert na počest dvacátého výročí jejich první desky v rodném Kostelci nad Orlicí. Vystoupení bylo beznadějně vyprodané, možná i to byl onen první popud, proč se kapela rozhodla pro další show v pražském Lucerna Music Baru. Vše se odehraje úderem deváté hodiny večerní 5. března roku 2015. Lístky na koncert jsou k dostání za 200 korun v sítích Ticketportal a Ticketpro a samozřejmě také na pokladně klubu. Kdo ví, když bude mít koncert úspěch, třeba se dočkáme i velkého comebacku.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.