Pražské Rock Café představí trojitou porci progresivního metalu

Vola - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Poměrně komorní prostory klubu Rock Café na pražské Národní třídě rozezní již 16. září hned tři kapely, které zastupují progresivní metal s obdivuhodnou precizností i nápaditostí. V první řadě půjde o dánskou skupinu Vola, která mnohé posluchače letos oslnila již na srpnovém festivalu Brutal Assault 2022. Tentokrát majestátnímu zážitku pomohou také australští Voyager a mladé americké duo Four Stroke Baron, které by mělo co nejvíce příznivců žánru co nejrychleji objevit.

16. září slibuje v pražském Rock Café vskutku jedinečný zážitek, o který se postarají tři interpreti vládnoucí propracovaným skladbám stejně jako podmanivým hudebním nápadům. Večer bude zahájen vystoupením mladých Američanů, jež si říkají Four Stroke Baron. Jejich poslední album jménem Classics smíchal sám Devin Townsend a dva dotyční muzikanti na něm znamenitě představují svůj styl. Dovedou se s ostrými lokty opřít do typicky metalových, dynamických pasáží, které si ovšem znamenitě rozumí s melancholickými melodiemi. Leckomu mohou připomenout francouzské velikány Gojira, snad ještě více ale rovněž chladné osmdesátky ve stylu takových The Cure či Depeche Mode.

Čtěte také: Úterek byl pro Brutal Assault 2022 důstojným zahájením a všechny nabudil

Další část večera bude patřit australským hitmakerům Voyager, kteří si sice zakládají na zpěvné melodice a nebojí se ani syntezátorů, to však vůbec neznamená, že by nad nimi měli metalisté ohrnovat nos. Jejich skladby jsou plné úderné rytmiky, řezavých riffů i mohutného zvuku. Svou poetikou publikum skvěle připraví na skutečný odlet do vesmíru, který přijde s hlavními hvězdami – dánskou kapelou Vola. Ta je v České republice dobře známá především návštěvníkům gigantického festivalu Brutal Assault 2022. Ohromující je na nich jedinečná schopnost kombinovat lichou djentovou rytmiku spolu s chytlavými refrény. To vše je zastřešeno futuristickou kosmickou cestou, kterou zajistí mazané použití mohutných syntezátorových vln. Společný koncert těchto tří kapel bude v každém případě významným progresivním zážitkem, který Prahu skutečně nepotkává každý den.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky