Pražský Majáles se opět vydařil a vyšlo i počasí

Majáles je za posledních několik let již jarní festivalovou stálicí s nabitým programem a to rovnou hned v několika českých městech. Tento rok tomu nebylo jinak. My se teď podíváme na ten pražský.

Pražský Majáles odstartoval již v dopoledních hodinách, kdy byl zahájen průvodem studentů v pražských ulicích. Hlavním programem celého dne byl ale hudební festival konaný na výstavišti v Letňanech. Tam program odstartoval už v brzkých odpoledních hodinách a konal se hned na třech pódiích – Město Praha stage, Fajn rádio stage a Krušovice stage, na kterém mezi jednotlivými vystoupeními provázel programem Jakub Kohák.

Odpoledne patřilo například interpretům jako jsou Slza, Voxel, Rybičky 48, Sto zvířat, ATMO music nebo UDG. Ti nedávno vydali nové album Emotikon. Dalším vystupujícím byli také Jelen, kteří kolikrát běhali po celém pódiu jako smyslů zbavení a ukázali, že energie jim opravdu nechybí.

Jak se den přibližoval večeru, tak se i nadále střídali účinkující. Před šestou hodinou patřilo podium Město Praha již jedné z festivalových stálic – Vypsané fiXe a nechyběly léty prověřené písně Dezolát a Antidepresivní rybička. Na krušovickém pódiu během koncertu Vypsané fiXy započal své vystoupení Xindl X. Ten se předvedl v dobré formě a svým playlistem opět nezklamal. Zaznělo vše, na co návštěvníci přišli – Anděl, Láska v housce, V blbým věku, Barbína a zahrál i jeden z nejnovějších hitů – Cudzinka v tvojej zemi nazpívaný s Mirkou Miškechovou a představil i dvě nové písně. Wohnout, jelikož tento rok slaví dvacet let na scéně, odehráli průřez jejich veškerou tvorbou. Setlist zakončili písněmi z nejstaršího alba a na podiu nechyběla ani hostující Eva Pilarová.

V osm večer už odstartovali svou show Mandrage v jejich klasických stříbrných outfitech, které vyměnili za černo-červené uniformy. Nejdříve se věnovali své nové tvorbě, z jejich nejčerstvějšího alba Potmě jsou všechny kočky černý. Postupem času přišla řada i na rádiové fláky v podobě Tanči dokud můžeš, Brouci, Na dlani, Siluety, Františkovy lázně. Svůj večer završili svým nejznámějším hitem Šrouby a matice. Mandrage se nedá odepřít jejich obrovská energie a chuť vystupovat a nenechali se rozhodit ani počátečními technickými problémy, které způsobila Bolanova kytara, ale nakonec se vše vyřešilo a párty ve stříbrných barvách mohla pokračovat. Přední řady fanoušků nepřišly ani o koupel v podobě stříbrných konfet.

Na své si přišli i fanoušci slovenských Horkýže Slíže. Ti odehráli pravou rockovou show, přičemž nezapomněli ani bavit své publikum. To bylo přátelštější než to od Mandrage.

Celou studentskou oslavu zakončila hlavní hvězda celého dne – kapela Kryštof. Svůj vyhrazený čas ke hraní odstartovali samozřejmě písněmi z jejich nejnovější desky Srdcebeat, s nímž objeli všechny kouty republiky. Nechyběl ani singl Cesta. Ten nazpíval Richard Krajčo společně se svým hudebním kolegou Tomášem Klusem. Krajčo překvapil svou plavbou v nafukovacím člunu, se kterým se dostal až mezi energií nabité fanoušky. Závěrem setlistu si přišli na své i posluchači jejich starší tvorby, a tak nechyběly ani skladby Cosmoshop nebo Ženy.

Čtěte také: Fotoreport z pražského Majálesu

Celý festivalový den se vyvedl na výbornou a po několika deštivých a chladných ročnících jsme si všichni mohli užít sluníčka. Celému programu není co vytknout, snad každý si mohl alespoň trošku najít ten svůj styl. Bohužel se ale seznam účinkujících v každém roce značně opakuje. Bohatá byla nabídka jídla či suvenýrů. Mezi slabší články festivalu však patřily stánky s pivem, kde se nonstop stálo v řadách a kvalita piva ani napálené ceně nijak neodpovídala.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 359 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.