No Name se S Láskou předvedli Ostravě

No Name | Zdroj: no-name.sk

Čtvrteční koncert kapely No Name byl velkolepý. Vyprodaná Multifunkční hala Ostravar praskala ve švech a radosti bylo na rozdávání. Jak se Ostrava líbila Igorovi a co nového kapela chystá se dočtete na konci reportáže.

Fronta fanoušků s koncem v nedohlednu aneb příslib bezvadné atmosféry. Takhle to vypadalo před halou po šesté hodině večerní. Rozehřívající půlhodinku měli na starost pražští Všichni Svatí. S ostravským publikem se přivítali zvoláním: „Baník! Baník, p***!“ a tím jsem nabyla dojmu, že zas tak svatí asi nebudou. Po jejich výborném pop-rockovém vystoupení se spustila bílá opona, jež dodala super vizuální efekt očekávaným No Name.

Turné S Láskou v Ostravě naši ‚bratia‘ z Košic započali skladbou Povedz mi. Už od samého startu čišel z kapely, a hlavně z Igora Timka, pocit štěstí a obrovská energie. Fanoušci své miláčky ze Slovenska hned po prvních dvou odehraných písních odměnili neutuchajícím potleskem, načež Igor prohlásil, že nejen v rodných Košicích, ale i v Ostravě je nucen utlumovat potlesk. Songy z pohodového alba S Láskou byly prokládány největšími hity z historie kapely a nechyběly také pověstné humorné historky ze zákulisí. Na motivy Ostravy Igor složil a přednesl vtipnou báseň oplývající slovy, jež napadnou každého ve spojení s tímto ,razovitym‘ krajem – ‚cyp, Stodolní a Nohavica‘.

Playlist: Intro, Povedz mi, Starosta, Tango s dejinami, Na na naaa, O aký život by som stál, Stromy, Duša a ja, Ženušky, Človek v čase, Čím to je, Všetko, S láskou, Mám len pár chvíľ, Nie alebo áno, Život, Ďakujem že si, Hľadám, Žily, Prvá, Ty a Tvoja sestra, Večnosť, Lekná

Vizuální zážitek z koncertu podpořila velká obrazovka za zády kapely, létající konfety či vzduchové a pyro efekty. S fanoušky, kteří vydrželi až do samého konce, se celá kapela přišla vyfotit, podepsat a prohodit pár slov. I nám Igor Timko ochotně odpověděl na pár otázek, čtěte níže.

Tak jaká byla Ostrava? Zkus to třemi slovy.

Nó, Ostrava jedna. Zítra nás čeká Ostrava dva a Ostrava to je láska na celý život, takže úžasné. Bylo hodně lidí, hrajeme zimáky no, takže my jsme spokojení.

Já jsem čekala, že řekneš ‚fajna jak cyp‘.

Jej, tak já stále moc nerozeznám, jestli je to nadávka nebo lichotka. Ale bylo to fajné jako cyp. (smích)

Co české fanynky, jsou lepší než slovenské? Slyšela jsem, že je jeden rozdíl mezi českou a slovenskou fanynkou…

Mají větší prsa ty české, a je to pravda, jak se tak dívám. (smích) Takže ano, to stále platí. Ale jinak těžko říct, dneska je to jedno. Milují nás všude, v Ostravě, v Košicích i v Praze, a to je podstatné.

Co se chystá na léto?

Určitě budou nějaké fesťáky, ale 1. listopadu bude pro nás nejpodstatnější koncert tohoto roku a v podstatě za posledních 20 let, protože oslavujeme v Praze narozeniny. Takže to už se prodává samovolně velmi dobře. Takže všechno směřujeme tam, možná bude nějaký hudební film, uvidíme. Ale v podstatě tam to oslavíme a vykročíme do dalších dvaceti let.

A další desku můžeme čekat zhruba za rok? Za dva?

Za dva nejdřív. Ale uvidíme, jak to půjde, protože v říjnu jsme vydali S Láskou a je tam ještě dostatek písní na to, aby byly další singly. Takže hned tak to určitě nebude.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.