Revoluce v Praze: Přijede feministická punková kapela Pussy Riot. Výtěžek z koncertu poputuje do Kyjeva

Pussy Riot | Zdroj: youtube.com

Praha se dočká art performance feministického antifašistického uskupení Pussy Riot. Ruská formace přijede do MeetFactory poté, co se zakládající člence kapely podařilo uprchnout z Ruska.

Marija Aljochinová byla dlouhodobě silnou kritičkou Vladimira Putina a s další zakládající členkou kapely Pussy RiotNadezhdou Tolokonnikovou, dokonce před několika lety byly neprávem poslány na dva roky do pracovního tábora. I poté byla často hlídána státními autoritami a loni byla opět zadržena. Z Ruska se jí ovšem nedávno podařilo utéct (v přestrojí za kurýra), a tak i ona zavítá do Prahy s vystoupením ruské protestní skupiny.

Čtěte také: Bob Vylan na čerstvé desce adresují neduhy Anglie výbušným punkem a svéráznými texty

Pussy Riot, které si v Česku mnoho lidí pamatuje už jen díky vysvětlení překladu jejich názvu od prezidenta Miloše Zemana, přivezou kombinaci hudby a art performance. Jejich různorodý punk rockový styl je říznutý tématy nerovnosti ve společnosti, diskriminace vůči minoritním skupinám, zneužívání moci apod. Výdělek z hudebně-divadelní show chtějí Pussy Riot věnovat na obnovu nemocnice v Kyjevě. Punkové představení se odehraje 8. září 2022 v pražském klubu MeetFactory. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz