TIP REDAKCE: Kapely, které byste neměli minout na Colours of Ostrava 2022

Colours of Ostrava 2017 | Michael Kotzur, MonsterMusic

Jejich jména nenajdete v horní části programů velkých festivalů napsaná tučným písmem, což ovšem neznamená, že by jejich vystoupení nebyl kvalitní zážitek. Letos se na Colours of Ostrava představí opět velké množství zahraničních interpretů, kteří už ve svých domovinách platí za hvězdy, ale u nás je znají jen ti, kteří rádi pátrají a objevují nové tváře. Přinášíme doporučení na 3 kapely, které v termínu 13. – 16. července 2022 v Ostravě zkuste nevynechat.

Modest Mouse

Že jste o nich nikdy neslyšeli? Styďte se! Modest Mouse jsou vcelku kultovní kapelou a dost možná už vám ji někdy kamarád u piva doporučoval, ale vy jste na ni zapomněli. Ačkoliv už je na scéně skoro třicet let a alba vydává jen sporadicky, o to lépe však díky tomu zní. Jde o indie rock, který rozhodně nikam nespěchá a nechá posluchače dosytosti ochutnat kytarový um. Před pár lety dokonce kapela předskakovila R.E.M. Už za pár měsíců si ji budete moci poslechnout naživo v Ostravě.

 Čtěte také: Nová alba 2022: Bastille na vlně Daft Punk, Alt-J v mysli sériového vraha

Phoebe Bridgers

Na loňském předávání cen Grammy nebylo mnoho ženských interpretek, které by měly více nominací než tato americká zpěvačka. Ačkoliv ani jednu ze čtyř nominací neproměnila je její poslední album s názvem Punisher vydáno před dvěma lety, sbíralo jednu kladnou recenzi za druhou a na serveru metacritic si od uživatelů vysloužila hodnocení 90/100. Písně Phoebe Bridgers neoplývají zrovna veselou tématikou, ale své malé apokalypsy o kterých zpívá ve svých písní často prokládá cynismem a černým humorem. Smrt bývá častým námětem jejich písní a tomu Phoebe tomu přizpůsobila i svoji image. Kostým kostlivce používa nejen v několika klipech z alba Punisher, ale také při svých vystoupeních. Možná si jej na sebe vezme i letos v červenci při svém vystoupení na Colours of Ostrava.

Čtěte také: Na Colours of Ostrava vystoupí písničkářka Phoebe Bridgers i britští melancholici Tindersticks

Kings of Convience

Seveřané Eirik Glambek Bøe a Erlend Øye působí svými vyklidněnými hlasy až terapeutickým dojmem. Oba se potkali už na základní škole, kde spolu začali tvořit. Folk v jejich podání neznamená žádné táborákové brnkání. Melancholii oděná hudba původem z norského Bergenu bude jistě příjemným zpestřením pro návštěvníky Colours of Ostrava.


Napište komentář