Rock for People se připravuje na největší ročník ve své historii

Rock for People Hope 2021 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Rock for People před pár dny zahlásil vyprodáno a předem je jasné, že se v rámci hradeckého festivalu bude letos jednat o jedinečný ročník s rekordní návštěvností. Na co se můžeme těšit i mimo hudební sféru?

Po covidové pauze je festivalový line-up Rock for People téměř hotový a v jeho čele budou stát Green Day, Fall Out Boy, Royal Blood, Biffy Clyro nebo Weezer. V hradeckém areálu nepůjde přitom jen o hudbu, návštěvníci se totiž dočkají třeba i zajímavého artového programu, kterému je věnovaná samostatná stage pod názvem generálního mediálního partnera České televize.

Rozhovor: Dan Bárta a Janka Kozáková: Nahrát Kážu sa mi ženiť byl hektický zážitek, s lidovkou ale co nejopatrněji

Na pódiu proběhne speciální edice oblíbeného pořadu AZ kvíz s moderátorem Alešem Zbořilem, oslavu tance a lidského těla nabídne vystoupení The Watcher v podání souboru 420PEOPLE, v přímém přenosu vznikne unikátní představení Českého národního improvizačního divadla a návštěvníkům se představí jeden z nejvýznamnějších maďarských folklorních souborů – taneční divadlo Ifjú Szivek. Festival se zároveň snaží posouvat hranice udržitelnosti a energie, a tak bude novinkou také GEM Stage, která získává energii větrem a ze solárních panelů.

Na poslední chvíli Rock for People ještě mění některá jména, z logistických a dalších důvodů se například nepodaří dorazit zpěvačce , kapele Daughtry nebo August Burns Red. Hudební program naopak doplní například skupina Acres, v tuzemsku populární Leoniden, Silverstein nebo Sundara Karma. A dle organizátorů ještě posledních pár es v rukávu festival pro doplnění line-upu má.

Rozhovor: Zpěvák Ben Lumber z Acres: Chci, aby každá má skladba měla vlastní příběh

Rock for People se uskuteční v multifunkčním areálu Park 360, který funguje na principech cirkulární ekonomiky a využívá zbytkový odpad přilehlého města Hradec Králové. Jedná se o jedinečný industriální prostor letiště, který má k dispozici 8 hangárů s originální atmosférou. Organizátoři se snaží snižovat uhlíkovou stopu využitím solárních a další obnovitelných zdrojů. Letošní 26. ročník započne 15. června a skončí v sobotu 18. června. Čtyřdenní vstupenky jsou sice pryč, ale k zakoupení je ještě posledních pár jednodenních.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz