Takhle tě mám rád: Lucie vydává první singl po šestnácti letech, vzpomíná i na Bowieho

Lucie
Lucie | Zdroj: archiv kapely

Několik let jsme museli čekat, než se po znovusjednocení staré známé sestavy v podobě Davida Kollera, Roberta Kodyma, Michala Dvořáka a P.B.CH. dokopala legendární česká kapela k vydání první nové písně. Ta je konečně tu a nese název Takhle tě mám rád.

Lyric video zveřejnila kapela na svém YouTube dnes dopoledne. „Když si poslechnete text Takhle tě mám rád, zjistíte, že je o svatbě. Když vyslovíte to slovo, uvidíte, že se chlapi většinou leknou, ale holky reagují naprosto obráceně. Ten kontrast se nám moc líbil,“ popisuje novou skladbu Robert Kodym.

Ten s námětem na text přišel už dříve a ostatně jak sám zmínil, nápady si schovával už od zatím posledního alba Lucie z roku 2002, které známe pod názvem Dobrá kočzka která nemlsá. Není tedy zas tolik překvapivé, že se novinka velmi nápadně blíží tehdejší tvorbě. K tomu navíc v úvodu skladby vzpomínají muzikanti na hit Heroes předloni zemřelého Davida Bowie.

Lucie by ještě během letošního roku měla vydat desku Evolucie. Tu pak bude následovat i turné, během nějž skupina navštíví Ostravu, Brno, Prahu a vyrazí i do slovenské Bratislavy a Košic.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.