Už příští týden vypukne první den Rock for People, zahrají i Die Antwoord

Die Antwoord | Zdroj: Rock for People

V úterý 4. července se rozezní pódia na jednom z největších českých festivalů. Na Rock for People už první den vystoupí excentričtí a nezapomenutelní Die Antwoord a návštěvníkům se tak naskytne možná poslední možnost poslechnout si tuhle jihoafrickou bandu na živo.

Parta Die Antwoord, kterou provází pověst jedné z nejdivnějších kapel současnosti, proslula kromě svých četných výstředností také nenapodobitelnými show, které bývají naprosto mimořádným nejen hudebním, ale i vizuálním zážitkem. Nejinak tomu bude i na Rock for People. „Bude to skutečně opulentní, velkolepá show v délce plnohodnotného koncertního vystoupení. Budou mít ostatně jednu z největších LED stěn v historii festivalu. K tomu si přidejme jejich typickou hudební údernost, obrovskou energii a schopnost šokovat i v dnešní době, kdy už nás vyvede z míry máloco,“ říká dramaturg a jeden ze zakladatelů  Rock for People Michal Thomes. Zároveň to může být poslední příležitost vidět je naživo, kapela se totiž několikrát zmínila, že po vydání nového alba skončí.

První festivalový den přinese kromě Die Antwoord i koncert neméně slavných Cage the Elephant, kteří na festivalu dokáží, proč mají v kufru čerstvou Grammy. Zajímavou exkurzi na špičku současné britské HM scény nabídnou strmě vzhůru stoupající Moose Blood a to nejlepší z kanadského hard coru pro změnu představí Comeback Kid.

Druhý den slibuje splnění snů mnoha fanoušků v podobě koncertu amerických Paramore, kteří po vydání svého nejnovějšího alba After Laughter válcují hitparády po celém světě a jejich singl Hard Times má jen na Youtube už přes 36 milionů zhlédnutí. Milovníky tvrdší muziky pak potěší vystoupení heavy metalových experimentátorů Mastodon a závěr druhého festivalového dne bude patřit muži, který sám dokáže ohromit hlouček kolemjdoucích na ulici stejně jako desetitisícový dav. Fenomenálnímu beatboxerovi a mistrovi loopingu Dub FX.

Závěrečnému dni budou dominovat  rockové ikony Evanescence, originální tanečně popoví Foster The People, či ikonická hvězda elektronické scény The Bloody Beatroots Live, která celý festival zakončí. Zaujmou ale jistě i skvěle v Británii akcelerující Lower Than Atlantis nebo fenomenální australská smršť v podání charismatických Cash Savage & The Last Drinks.

Rock for People však nenabízí jen zahraniční hvězdy, ale i to nejlepší z české hudební scény. Na křídlech celé letky Andělů, které letos získala, přiletí na hradecké letiště  například princezna české hudební scény Lenny. Michal Malátný se zase představí s výtečným Kolínským Big Bandem a zazpívá například Gershwina, Portera nebo Ellingtona. Zazní také prvorepublikové a filmové písničky, duety, rokenrol a možná i něco z repertoáru Chinaski.

Kolínskou hudební tradici respektuje i kapela Imodium, ta se pro změnu na Rock for People spojí s orchestrem Kolíňanka. Dále vystoupí pro české ska a rocksteady zcela zásadní kapela v čele s frontwoman Janou Jelínkovou Dáma s čápem & Sto zvířat nebo finalisté projektu Klara & The Pop, Thom Artway, Lake Malawi a Euphonix. Vybral je Mark Bennett z renomované britské agentury United Talent Agency (stará se mimo jiné o Pink Floyd, Gojiru nebo Cypress Hill) a poté, co je shlédne naživo, vybere jednoho, kterému se bude rok věnovat a připravovat ho na nástup na evropskou a světovou scénu.

Dalšími zajímavými tuzemskými interprety jsou na Rock for People od počátku zdomácnělá Vypsaná fiXa, Skywalker a jejich v našich končinách ojedinělý mix metalcoru, hardcoru a pop punku, šarmantní Debbi, hardcoreová legenda Insania nebo crossoveroví věrozvěsti Cocotte Minute.

Žít a znít to ovšem nebude jen na hlavních stageích. Na Cyklo stage budou moci návštěvníci přiložit nohu k dílu a vyrobit energii pro koncerty kapel. Rec stage zase nabídne kromě klasických koncertů i prostor pro busking, kdy se na podium bude moci postavit kdokoliv z návštěvníků. Na Objevte více Urban Wave stage se vystřídá celá plejáda skvělých DJs a každý den budou probíhat workshopy. DJs budou hlavními hvězdami také na Hanácká vodka party stage a chybět nebudou ani populární Silent disco, Live Jukebox nebo divoké afterparty.

Rock for People však nebude jen o hudbě, ale potěší i milovníky dobrého jídla. Souběžně s hudebním festivalem bude totiž probíhat festival jídla Street Food Rocks. Můžete se tedy těšit na kuchyně z mnoha koutů světa, pecky ze světové i české kuchyně, šťavnaté burgry, rybí speciality i hříšné sladkosti. Chybět nebude ani vegetariánská, veganská nebo bezlepková kuchyně.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.