VIDEO: Experimentální projekt Altered Mind of 20-20 odhaluje nejskrytější lidské emoce v době pandemie covid-19

Epoque Quartet, Praha 2020 | Foto: Zuzana Bönisch

Lidskou beznaděj, stres i úzkost z doby koronavirové pandemie se podařilo vystihnout audiovizuálnímu projektu Altered Mind of 20-20, Part 1, který k nám přichází až z Los Angeles a byl veden ve spolupráci s českým produkčním týmem Soundsgate.

Koronavirová pandemie bez pochyb výrazně ovlivnila hudební scénu. Všudypřítomný stres, neutichající úzkosti, ale taktéž smýšlení o tom, jaký bude celosvětový dopad na další vývoj lidstva pod tlakem celosvětové krize. To vše vneslo inspiraci k tvorbě ojedinělého hudebního projektu nesoucí název Altered Mind of 20-20, Part 1. Hudby se ujal český hudební skladatel Elia Cmíral, jenž žije v Los Angeles. Skladba byla poté nahrána multižánrovým smyčcovým souborem Epoque Quartet. Finální podobu dále dotváří ponurý videoklip, který vznikl ve spolupráci s produkčním týmem Soundsgate v Praze.

Rozhovor (2020): Saša Smutný: Hudba má být umění, ne manufakturní výroba. U znělek pro CNN Prima News jsme zvažovali každou čtvrtvteřinu

Samotný název, myšlenka i poselství daného projektu Altered Mind of 20-20, Part 1 v první řadě nasává inspiraci ze změny lidské mysli z období celosvětové krize, jak jedince tak i společnosti. Temnou takřka skličující atmosféru videoklipu následně umocňují záběry osiřelých zákoutí hlavního města Prahy. „Skladba podpořená záběry z Prahy reflektuje mé niterní pocity a zoufalou snahu nenechat se zdeptat bezvýchodností, najít si cestu dál,“ dodává hollywoodský skladatel Elia Cmíral.

Čtěte také: Brněnský Metro Music Bar připravuje letní open air scénu

„Kryptický název Altered Mind, obraz Vltavy, která teče pozpátku, lidské stíny v osamělých ulicích města, zvuky elektroniky nebo závěr se třemi melodickým glissandy pochází z mých nočních snů. Když na něčem velmi intenzivně pracuji, často se mi stává, že ve snech prožívám s tím související úzkosti a obavy, někdy i v detailních vizuálních a zvukových obrazech,“ přiblížil dále vznik projektu Cmíral.

Nyní je již v přípravě další pokračování projektu Altered Mind of 20-20. Avšak v následném tématu Altered Mind of 20-20, Part 2 a 3 vystřídá deprimující záběry světýlko naděje a víra v lidskost.


Napište komentář