Mad World v novém balení. Palaye Royale vydali temný cover kultovní skladby

Palaye Royale - Futurum Music Bar 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Rok 2020 by se dal velmi snadno popsat jako šílený. Art-rockové trio Palaye Royale si to očividně myslí taky, protože pár měsíců po vydání desky se vrátilo do studia a nahrálo cover legendárního hitu Mad World.

Píseň od anglické kapely Tears for Fears za několik desetiletí neztratila na své aktuálnosti. Právě to se rozhodli Palaye Royale připomenout novodobým pojetím songu. Cover vzdává hold původní skladbě Mad World z roku 1982, ale dodává jí čerstvou a unikátní podobu zejména ve druhé polovině tracku. Ke své zvukově znepokojivé a temné verzi skupina navíc dodala stylový videoklip, který vystihuje depresi, do níž se náš svět ponořil.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Palaye Royale budí emoce mezi kritiky i fanoušky, a to rozhodně nejen samotnou muzikou

Pro Palaye Royale je Mad World první nahranou skladbou od květnového vydání třetí studiové desky The Bastards. Trojice bratrů Remington LeithSebastian Danzig a Emerson Barrett na ní adresovala mnoho vážných témat od mentálních problémů až po politiku ohledně zbraní, jež na západě umožňuje masové vraždění. Místy tak znělo album trochu jako volání po revoluci a odmítání apatie, s níž mladá generace zápasí, a proto není divu, že si kapela ve svém stále silnějším politickém uvědomění zvolila pro cover dodnes tak relevantní song jako Mad World.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz