Cardi B pobouřila konzervativce provokativní skladbou WAP

Cardi B | Zdroj: youtube.com

Cardi B si na feat k nejnovější skladbě přizvala Megan Thee Stallion a zatímco pro některé posluchače znamenala tahle spolupráce humorné a otevřené přijmutí vlastní sexuality i zvrhlé fantazie, pro jiné vyjadřovala mravní pokles. A to včetně některých politických činitelů.

V novém singlu WAP se obě umělkyně pouští do extrémně sexuálních detailů a s chytrými i vtipnými rýmy se rozhodně zasloužily o pozornost. Té se jim ale dostalo i od některých konzervativních komentátorů či politiků. Republikán James P. Bradley, který dle svého tweetu slyšel skladbu omylem,” napsal, že Cardi B a Megan Thee Stallion jsou příkladem dětí vychované bez boha a při jejich songu si chtěl nalít svěcenou vodu do uší. K jeho znechucení se přidali další politici konzervativní pravice jako DeAnna Lorraine nebo Errol Webber.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Hitem sociálních sítí se ale stala především reakce krajně pravicového politického komentátora Bena Shapira. Ten ve své show četl cenzurovaný text skladby a poté řekl, že právě o tomhle je celé feministické hnutí. Internet vzal jeho verzi útokem a okamžitě vznikaly z jeho citací remixy a memečka. Svou pozici si nezlepšil ani ve chvíli, kdy na Twitteru debatoval o tom, zda je sexuální stav popsaný v písni vůbec zdravý. Zatímco se hudební fanoušci do Shapira vtipně strefovali, někteří poukázali na absurditu toho, že se Spojené státy nachází v krizi kvůli pandemii, nadcházejícímu masovému vystěhovávání či protestům proti policejní brutalitě, ale dle Shapira je hlavní problém text k provokativní skladbě. Virální remixy a vtípky doputovaly až k samotné Cardi B, která několik z nich sama sdílela a vyjádřila ironické překvapení nad reakcí konzervativních mediálních a politických zástupců.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Jaká muzika vzniká v boji protestů Black Lives Matter? Tvoří Machine Gun Kelly i Beyoncé

Na vrchol žebříčků iTunes, Spotify a Apple Music se singl WAP však vyhoupl i přes tuto kontroverzi, přestože rozhodně nejde o ojedinělý případ vulgárního a sexuálně explicitního tracku. V rapu už vůbec ne. A jak si někteří uživatelé Twitteru povšimli, podobným (a mnohem častějším) skladbám od mužských rapperů a zpěváků se takové kontroverze zdaleka nedostává. Kdo je ale s tvorbou Cardi B trochu seznámen, asi nemohl být překvapený, že si rapperka lyricky opět nebrala servítky.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 10 žen, které ovládají žánr R&B

Znepokojené komentáře byly samozřejmě mířeny hlavně na necenzurovanou verzi, protože videoklip obsahuje radikálně odlehčenou a nevulgární podobu písně. Předně jsou v ní cenzurovaná titulní slova skladby „wet-ass pussy”, přičemž v klipu místo toho zní „wet and gushy“. V provokativním videu se objevily i další ženské populární osobnosti jako Normani, Rosalía nebo Kylie Jenner.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz