Years & Years vydali své první album!

Trio muzikantů se po pěti letech konečně rozhoupalo. Synth-pop smíchaný s elektrem, r&b, deep housem a klasickým popem jim zajistil ocenění BBC Sound Of 2015. A stejný rok se rozhodli svou hudbu zvěčnit debutovým albem.

Trojice mladých hudebníku počátkem tohoto roku vyhrála prestižní anketu BBC, která je předurčila jako hlavní objev tohoto roku. „Lidi teď budou poslouchat to, co budeme dělat, a prostě to nesmíme pohnojit. Musíme z toho vytěžit maximum,” podotkl začátkem roku zpěvák Olly Alexander. Sami hudebníci o sobě tvrdí, že jsou skupinou při které se dá plakat i tančit. Svět jim prozatím dával za pravdu. Platí to ale pro celé album? A znamená to doopravdy, že je lidé budou poslouchat déle, než jiné hudební objevy?

Čtěte také: Vyhraj dva lupeny do Rožmberku nad Vltavou v rámci festu Hrady.cz

Očekávané album Communion zahrnuje singl z minulého roku – Desire , novoroční song King, který se umístil v britské hitparádě, a jarní hit Shine. Kapela zařadila do alba i některé písně z roku 2013. Jejich debut se dá přirovnat k prostředí kavárny, kde si občas někdo zatančí. Je vsazena do klidného ducha, který refrén občas rozmělní a uvede do tance. Soulový hlas zpěváka Ollyho většinu skladeb naprosto promění. Některé rozjasní, jiné upraví do popovějšího rázu.

Communion je deska stvořená pro letní večery. Nepřekvapí ani nenaštve. Když zahraje Eyes Shut – rozjasní příznivce elektro beatů. Breathe zahraje na tónech soulu a při hitovkách se chytnou popoví nadšenci. Rozhodující jsou ale prvotní kladné recenze a jejich početné pole fanoušků, které jim neubírají na ambicích. Sami se vidí v příštích deseti letech na natáčení klipu na Měsíci. Uvidí se jak daleko se jejich hudba doopravdy dostane.


Napište komentář