Aquababes: Každý by měl být sám sebou

Aquababes | Zdroj: Mattoni Koktejl Festival

Jistě jste zaznamenali především v televizní reklamě na pramenitou vodu další dívčí skupinu, která předvádí svěží písničku i tanec. Řeč je o Aquababes. Loňské zástupkyně tohoto projektu sklízely se singlem Neříkej mi baby velký úspěch. Ani ty letošní se nenechávají zahanbiti a minimálně dosahují podobné laťky. Co to znamená být takovou Aquababes nám řekly samy představitelky.

Co to znamená  být Aquababes?

Aquababes znamená být součástí něčeho velkého. Je to projekt, který hledá nové dívčí talenty a poskytne jim řadu neskutečných možností. Pokud máte rádi zpěv a tanec, v této skupině zažijete něco neuvěřitelného.

Žijete nyní svůj sen?

Zpěv a tanec je něco, čemu se věnujeme od malička. Moc nás to baví a je skvělé, že naši práci můžeme předávat dál někomu, kdo ji ocení a komu se líbí. Dá se tedy říct, že žijeme svůj sen.

Následujete své předchůdkyně. Setkaly jste se s nimi? Jaké to bylo?

S loňskými Aquababes jsme se ještě nesetkaly, ale je to v plánu. Rády se s nimi uvidíme, je dobré si předat nějaké ty rady a zkušenosti. Navíc jsou nám velice sympatické a milé.

Jaké mají úkoly Aquababes?

Jako Aquababes jsme už hodně zažily. Začalo to nacvičováním a následným nahráním písně ve studiu, poté proběhla nějaká ta vlasová proměna (u některé větší, u některé nepatrné), poté dlouhé a poměrně náročné tréninky choreografie, docházení na fitting a ladění kostýmů do videoklipu, focení a nakonec samotné natáčení videoklipu, kdy jsme my a celý štáb vstávali kolem 4 hodiny ranní a chodili spát po půlnoci. Všechno je to ale ohromná a skvělá zkušenost.

Váš hit Čistá jako láska je 6. nejsledovanějším klipem na Youtube. Jaky je to pocit? Čekaly  jste to?

I přesto, že loňské Aquababes nasadily laťku vysoko, tajně jsme doufaly, že budeme mít úspěchy jako ony. Nikdy nevíte, jak se zrovna vaše práce bude lidem líbit. Ta naše se ale očividně líbí, jsme za to nesmírně rády, moc nás těší přízeň všech fanoušků. Je nádherné, že naší radostí děláme radost jim. Takový úspěch jsme nečekaly.

Mnoho, především, mládeže se na vás vzhlíží. Cítíte určitou zodpovědnost za to?

Upřímně nás to napadlo až teď. Nemyslím si, že bychom na tom byly tak, aby nás někdo bezhlavě sledoval a třeba se oblékal jako my apod. A pokud to tak je, děláme jen to, co nás baví, jsme samy sebou, a to by měl dělat každý člověk.

Jak jste si užily své první live vystoupení v rámci Mattoni Koktejl Festivalu?

Bylo to skvělé. Moc jsme se na první vystoupení těšily, ale zároveň malá nervozita v nás byla. Myslíme ale, že vystoupení dopadlo nakonec dobře, alespoň jsme slyšely, že se moc líbilo.

Co děláte  mimo Aquababes?

Všechny máme spoustu dalších zájmů a povinností, především studium. Dále některé z nás vystupují v divadelních představeních a muzikálech, pracují na vlastní hudební tvorbě nebo trdlují na tanečním parketu.

Čtěte také rozhovor s minulými Aquababes!

Mohou se fanoušci těšit na nějaký nový hit?

Další nový hit je prozatím ve hvězdách, ale rády bychom náš repertoár rozšířily.

Jak probíhalo natáčení toho aktuálního?

Samotné natáčení videoklipu trvalo dva dny. Ty dny ale začínaly v brzkých ranních hodinách a končily kolem půlnoci. Bylo na tom skvělé to, jak se o nás všichni starali. Celý štáb, kdy jedna část se stará o to, abyste byli na place včas, další část o to, abyste vypadali skvěle, další část o to, abyste neumřeli hlady atd. Vždy nám bylo vysvětleno, co po nás režisér chce, a snažily jsme se ze sebe dostat maximum, i když to po třech hodinách tancování na podpatkách bylo dost těžké.  A to samé, když se točí scény s pitím vody. Neuvěřitelné, kolik ji za tu půlhodinku do sebe naládujete.

Co vás nyní čeká?

Nyní nás čekají vystoupení na dalších akcích a zároveň nechceme zůstat jen u jedné písně, takže plánujeme a připravujeme další, zejména pár coverů.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.