Z Vypsané fiXy odchází basák Mejn

Vypsaná fiXa | Zdroj: facebook.com

Vypsaná fiXa připravila 19. prosince skvělý vánoční koncert. Toho večera však také oznámila odchod basáka Mejna. Nyní se k situaci konečně oficiálně vyjádřila.

Tradiční vánoční koncert Vypsané fiXy, jenž se uskutečnil 19. prosince, přinesl výborné odreagování nejen od předvánočního nákupního shonu (reportáž si můžete přečíst ZDE). Mimo to však kapela oznámila jednu smutnou zprávu, a to takovou, že basák Daniel Oravec, známější spíše pod přezdívkou Mejn, tuto sestavu posledním koncertem roku opustil. Nejprve nikdo z fanoušků neznal důvod jeho odchodu, jen se vědělo, že se se zbytkem kapely loučí v dobrém.

Nyní se k tomu všemu kapela vyjádřila přes svůj facebookový profil. Znovu potvrdila Mejnův odchod a také to, že spolu ještě stačí nahrát novou desku. Právě toto album, jež má vyjít 7. března letošního roku, považuje fiXa za konec jejich spolupráce. Mimo to členové konečně zdůvodnili, proč basák z kapely odchází. ‚‚Mejn se stěhuje, stěhuje se daleko a musel by sám dojíždět, řídit a riskovat ranní návraty na silnici, což je v případě nějakýho průseru i průser pro jeho rodinu, za kterou nese zodpovědnost. Tak to je – vlak přes to nejede.‘‘

FiXa přiznává, že je z této situace smutná, ale rozhodně chce hrát dál. Proto také vypsala konkurz na uvolněnou pozici. Jediná podmínka je umět hrát na basu stejně dobře jako Mejn. ‚‚Musíme najít někoho, kdo s náma bude držet basu.‘‘ Jak kapela, tak i fanoušci doufají, že ať už tímto či jiným způsobem, najde Vypsaná fiXa toho pravého a vrátí se na pódia ve svém typickém počtu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.