ZAOSTŘENO NA: Zemřel zpěvák a textař David Stypka, festival Rock for People proběhne v interaktivním prostředí

David Stypka & Bandjeez - Cooltour, 2020 | Foto: Jiří Staněk, MonsterMusic

Další týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Hudební svět opustil zpěvák David Stypka a festival Rock for People se ukáže exkluzivně v interaktivním světě.

Vytvoř si herní postavu a vydej se na interaktivní Rock for People

Organizátoři festivalu Rock for People připravili originální novoroční překvapení. 31. ledna se budou moci fanoušci projít po festivalovém areálu, zazpívat si z plna hrdla s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů. Rock for People In the Game přenese všechny do interaktivního 3D virtuálního prostředí.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Účastníci si vytvoří herní postavy, se kterými prozkoumají festivalový areál, ale také zhlédnou krátké koncertní sety. Americkou scénu zastoupí americká metalcorová kapela Crown the Empire, písničkář a rapper KennyHoopla, texaské duo Missio i metalcoroví The Devil Wears Prada. Z Británie se na Rock for People In The Game přenese post-punková čtveřice Life, exkluzivní společný set odehrají Strange Bones a Calva Louise, účastníci se mohou těšit také na rockery Nothing But Thieves.

Papa Roach 28 let na scéně

Kalifornští nu-metalisté Papa Roach letos oslaví 28 let na scéně. K této příležitosti se chystají co nevidět vydat album, obsahující jejich největší hity z desetiletého okruhu let 2010 až 2020, a to včetně doposud nevydaných remixů. Chybět nebudou ani ty nejpovedenější živáky.

Čtěte také: Papa Roach dali na Who Do You Trust? přednost experimentování

Cardi B skrývá explicitní WAP před dcerou

Ani v roce 2021 zjevně nezvládáme přestat mluvit o explicitní písni WAP. V nejnovějších zprávách se můžete dozvědět, že Cardi B překvapivě nechce, aby její batolecí dcera poslouchala její písničku. Na nový rok pořádala Instagram Live a svým fanouškům píseň pouštěla. Rychle ji ale vypnula, když se do obrazu připlazila její dcera Kulture. Alespoň pár let jí ještě dejme, než si písničku sama vygooglí.

Zemřel zpěvák a básník David Stypka

„S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19,“ oznámila rodina zesnulého zpěváka, skladatele a básníka. David Stypka bojoval od podzimu roku 2019 s rakovinou slinivky břišní.

Rozhovor (2018): David Stypka: Při psaní se snažím oddělit svět i ego

Držitel ceny Anděl za sólového interpreta (2017) měl na letošní rok naplánováno vydání dalšího studiového alba. V rozhovoru, který jsme společně dělali v roce 2018, David prozradil: „Říkám, že bude veselejší, ale kluci z kapely i producent Martin Ledvina mě začínají trochu podezřívat, že kecám. Já to cítím tak, že budou písničky veselejší, otázka je, jak se liší vnímání moje a ostatních. Nakonec to může být i tak, že zatímco já natočím veselé album, posluchač si u něj popláče.“

Jeho talent bude hudební scéně velmi chybět.


Napište komentář