TIP REDAKCE: Dočkáme se letos nového alba Angels and Airwaves nebo Placebo?

Zleva: Placebo, As It Is, Angels & Airwaves | Zdroj: facebook.com

Rok 2020 nebyl lehký ani pro hudební průmysl. Mnohým umělcům naprosto změnil plány a donutil je zrušit chystaná turné či přerušit přípravu nové desky. Jiným však přinesl i novou inspiraci a čas pro tvorbu nového materiálu. Fanoušci těchto pěti kapel již netrpělivě čekají na nové album!

Placebo

Fanoušci britských alternativních rockerů Placebo již začínají být opravdu netrpěliví. Poslední plnohodnotné album Loud Like Love vyšlo v roce 2013 a od té doby kapela nic nového nenabídla.

V roce 2015 kapelu opustil bubeník Steve Forrest, následující rok Placebo oslavili 20 let od založení vydáním kompilačního best of alba A Place For Us to Dream. To také obsahovalo jeden nový singl Jesus’ Son, který byl poslední novinkou, kterou fanoušci mohli slyšet v rámci doprovodné výroční tour.

Čtěte také: TIP REDAKCE: TOP 6 melancholických alb podzimu 2020

Od podzimu 2018 však dění kolem kapely definitivně utichlo, což dalo za vnik teoriím, že Placebo konečně začali pracovat na novém albu. To nakonec kapela v průběhu roku sama potvrdila a na léto 2020 si naplánovala menší festivalové turné. To však nakonec muselo být kvůli pandemii covidu-19 zrušeno a kapela rovněž ohlásila, že musela z důvodu izolace přerušit práci na novém albu.

Nyní však Placebo začínají pomalu oznamovat nové termíny koncertů na rok 2021, což by snad mohlo znamenat, že se konečně dočkáme i nové tvorby.

The All-American Rejects

U americké pop-punkové partičky The All-American Rejects to pomalu vypadá, že své nové album, které by se mělo stát nástupcem Kids In the Streets (2012), už ani vydat nechce.

Po několikaletém čekání kapela v roce 2017 konečně vydala nový dvojsingl SWEAT/Close Your Eyes a potvrdila přípravu nového alba. Již následující rok však oznámila, že vypověděla smlouvu s Interscope Records, protože dle slov frontmana Tysona Rittera chtějí The All-American Rejects nadále vydávat hudbu bez otravné politiky, která se pojí s upsáním se velkým vydavatelstvím. Jenomže od té doby kapela začala mlčet.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 7 nejlepších hudebních událostí roku 2020

Změnu přinesl až rok 2019, kdy se Tyson a spol. přece jenom upsali vydavatelství Epitaph Records a vydali krátké EP, které obsahovalo tři nové písně v čele se singlem Send Her To Heaven. Na dotaz ohledně nového alba však kapela odpověděla spíše vyhýbavě a nerozhodně. V říjnu a listopadu 2020 ale následovaly další singly Me vs. the World a Halloweenie. Že by se The All-American Rejets už konečně rozhoupali?

Angels and Airwaves

Angels and Airwaves v posledních letech téměř zmizeli z hudební scény. Frotman Tom Delonge se věnoval odkrývání tajemství okolo UFO, tvorbě filmů, psaní knih a hádáním se se svojí starou kapelou Blink-182. Není proto divu, že na hudební kariéru mu moc času nezbývalo. Poslední plnohodnotnou desku Dream Walker (2014) Delonge nahrál pouze s bubeníkem Ilanem Rubinem bez jakéhokoliv úmyslu skladby představit naživo a album celkově mělo sloužit pouze jako doplněk k multimediálnímu projektu Poet Anderson. Později tomu nebylo jinak a když už AvA po dlouhém slibování a nekonečném odkládání něco vydali, jednalo se pouze o krátká EP, kterými se kapela dále nikterak nezabývala.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Znáte vedlejší projekty členů Blink-182?

To se však změnilo v roce 2019, kdy Delonge ohlásil návrat kapely se vším všudy. V průběhu roku AvA stihli vydat první dva singly Rebel Girl a Kiss & Tell a po dlouhých letech se kapela několikrát představila naživo. Na rok 2020 bylo v plánu rozsáhlé turné a vydání očekávaného nového alba. K tomu ale kvůli pandemii Covid-19 nedošlo a kapela pouze zveřejnila 3. singl All That’s Left Is Love, z něhož veškeré tržby měly jít na podporu nadace Feeding America, která pomáhá v boji s Covidem-19. Doufejme tedy, že se letos dočkáme chystaného návratu Angels and Aiwaves nejen v podobě nového alba, ale že je konečně zase uvidíme i naživo.

As It Is

Ještě v roce 2018 to vypadalo, že britsko-americké rockery As It Is nemůže nic zastavit. Se svým posledním albem The Great Depression (2018) se jim podařilo oživit slávu emo subkultury z konce první dekády 21. století. Velký úspěch však již další rok vystřídala první velká rána v podobě odchodu zakládajícího člena a druhého zpěváka a kytaristy Benjamina Langforda.

Čtěte také: As It Is a The Great Depression: Ambiciózní projekt s hlubokou myšlenkou

Kapela se však nevzdávala a pokračovala dále v koncertování ve zmenšené sestavě. V roce 2020 se stáhla do ústraní a vypadalo to, brzy započne novou epochu. Místo toho však v prosinci přišla další nemilá zpráva o odchodu bubeníka Patricka Foleye, který se rozhodl věnovat kariéře hasiče.

Není divu, že si fanoušci začali dělat starosti, jak to s budoucností kapely nadále vypadá. Naštěstí však zbytek sestavy v čele s frontmanem Pettym Waltersem navzdory nelehké situaci hodlá pokračovat dál a ve zveřejněném vzkazu své fanoušky ujišťuje, že ačkoliv pro ně byl rok 2020 těžkým, poskytl jim čas na odpočinek, sebereflexi a hlavně kupu inspirace. V roce 2021 se prý můžeme těšit na nový materiál, na kterém se plně promítne veškerá beznaděj, úzkost a zranitelnost, kterou v minulém roce zažívali. Opravdu bude nová deska As It Is ještě depresivnější a temnější, než předchozí The Great Depression?

My Chemical Romance

Jedna z největších hudebních senzací roku 2019 byl bezesporu návrat My Chemical Romance, kteří patří k nejzásadnějším kapelám tzv. emo hnutí koncem první dekády 21. století. Návrat kultovních rockerů se nezdál být čistě náhodný, jelikož až příliš podezřele odpovídal fanouškovským teoriím o tom, že celý rozpad kapely v roce 2013 a její návrat po 6 letech se zdál být předem naplánovaný.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Šílené teorie o návratu My Chemical Romance se ukázaly být pravdivé

Kromě toho, že kapela ohlašovala stále více a více koncertů, začaly mezi fanoušky kolovat i teorie o konceptu nového alba, které by se stalo nástupcem Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys z roku 2013, a nové éry kapely. Jakkoliv to však MCR ve skutečnosti mohli mít promyšlené, čáru přes rozpočet jim, jako mnohým ostatním, udělal rok 2020 a pandemie Covidu-19.

Nyní je otázka, jak se My Chemical Romance s celou situací poperou. Vymyslí nový plán, nebo původní plány jednoduše o rok posunou? Snad nikomu se asi nechce věřit, že by vše opravdu mělo zůstat jen u pár koncertů po nichž by se MCR opět měli rozpadnout.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...