Zimní update festivalu Brutal Assault přidává celých 20 nových kapel, jiné však zrušil

Brutal Assault 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Hned zpočátku roku se objevila informace o dvaceti kapelách, které budou v srpnu vystupovat na největším metalovém festivalu v Česku. Vzhledem k tomu, že drtivou většinu umělců tvoří ti z neuskutečněného loňska, půjde ve výsledku o velmi dlouhý seznam zajímavých metalových kapel. Naneštěstí několik jich muselo ze soupisky zmizet.

Prvním novým jménem je thrashmetalová legenda Vio-lence, která pochází ze San Francisca a hudebně předcházela Machine Head. Nedávno se znovuobnovili a na léto chystají nové EP. Ohledně thrash metalu přibydou i britští Onslaught, jež jsou služebně dokonce starší. Hrají již od roku 1982 a byli jedni z těch, kteří hardcore punkovou muziku oblékli do ještě drsnějšího kabátku. A aby toho nebylo málo, zahrají taktéž jedno dvacetiletí staří Američani Revocation, pro něž je typická kombinace thrash metalu a technického death metalu.

Čtěte také: Přišel očekávaný a přesto velmi smutný přesun festivalu Brutal Assault

Své místo mají na Brutalu každoročně i stoner kapely a i těch nabízí nový update hned několik. Zaprvé jde o americké Red Fang, kteří hrají patnáct let, pocházejí z Oregonu a cizí jim není ani sludge metal. Dalšími jsou rovněž američtí Clutch, jež fungují od roku 1991 a jejich originální styl obsahuje vlivy stoner metalu, hard rocku, blues, heavy metalu i funk metalu. Třetím je hlas věhlasných Kyuss, tedy John Garcia, jenž přijede se svou sólovou deskou The Band of Gold.

Ohledně death metalu mohou slavit zejména ti, kteří mají rádi finskou melodickou melancholii – přijedou totiž rovnou Insomnium a taktéž Mors Principium Est. Co se však týče americké progresivnější cesty, kapely přijedou rovnou tři – půjde o The Black Dahlia MurderRivers of Nihil a také o ujeté Nekrogoblikon. Z Dánska je podpoří prohnilý a špinavý kvartet Undergang.

Čtěte také: Na Brutal Assault 2020 bude taktéž mnoho mladých kapel na vzestupu

Co se týče dalších jmen ze světa legend, jedinečné bude vystoupení také průkopníků industrial rocku jménem Die Krupps. V lecčem jsou podobní české kapele Vanessa, která taktéž přijede zahrát svůj part, ta je však mnohem provokativnější. Ve světě žánrových experimentů vyniknou i norští Manes, kteří dovedou elektroniku obratně kombinovat s tvrdými kytarami. Výživné bude i vystoupení obnovených Nizozemců Phlebotomized, jež míchají doom metal a death metal. Přímočařejší budou kalifornští hardocore punkeři Death by Stereo, kteří do své hudby dokáží přidat pořádnou dávku metalové dravosti.

Brutal Assault by se neobešel bez dlouhého zástupu blackerů a doomerů. Tyto subžánry v novém update zastupují melancholičtí funeral doomaři AHAB z Německa, atmosférický black s příměsí sludge metalu a post hardcore zahrají Regarde Les Hommes Tomber a velkým zážitkem budou i emotivní angličtí pohani Winterfylleth, kteří jsou páni ve folkové větvi doomu. O jednu obrovskou black metalovou kapelu však budoucí Brutal Assault přišel, a sice o energické nory Kvelertak.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky