Zemřela rocková legenda, zpěvák Lou Reed

Lou Reed | Zdroj: facebook.com

Před pár hodinami zemřela velká legenda undergroundu, zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a zakladatel skupiny The Velvet Underground, Lou Reed, který téměř padesát let pomáhal formovat rockovou muziku.

Ve věku 71 let dnes zemřel zpěvák a interpret Lewis Allan Reed, známý spíše jako Lou Reed. Informoval o tom americký časopis Rolling Stone. Příčina Reedova úmrtí není zatím známá, ale je možné, že souvisí s transplantací jater, kterou podstoupil letos v květnu. Interpret, jenž byl velkou legendou napříč žánry punku a rocku, v minulosti otevřeně mluvil o problémech s alkoholem a drogami.

Mezi jeho nejznámější skladby patří například Perfect Day či Walk on the Wild Side, se kterou odstartoval svou sólovou dráhu. Byl též znám jako zakládající člen a skladatel kapely The Velvet Underground, v níž působil do roku 1971. Přestože skupina ve své době neměla téměř žádný komerční úspěch, je dnes označována za jednu z nejvlivnějších kapel šedesátých let. Lou Reed se fanouškům naposledy připomněl deskou Lulu, kterou nahrál spolu s Metallicou.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.