Kryštof JenomPísničky live: Studio Ligy mistrů a 3 hodiny zábavy doma v obýváku

Kryštof - JenomPísničky live, 2021 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Už jednou přesunuté jarní divadelní JenomPísničkyTour kapela Kryštof musela znovu odložit, a tak se pokusila přenést dobrou náladu fanouškům alespoň do obýváků prostřednictvím streamovaného koncertu. Z Domu kultury města Ostravy nabídla tři hodiny písniček, zábavy, soutěží a taky náhledu do historie kapely s moderátorem Liborem Boučkem ve studiu Ligy mistrů.

Že jsou streamované koncerty opravdu jen velmi malou náplastí na duši fanoušků, je jasné. Pokud tedy kapela chce u televizí a počítačů udržet divákovu pozornost a ještě k tomu jej přimět ke koupi lístku, musí holt nabídnout něco víc než jen dobře odehraný koncert. Kryštof tak v Domě kultury města Ostravy připravili scénu, kterou známe z divadelních tour, obohacenou o studio Ligy mistrů s moderátorem Liborem Boučkem. Ten v půlhodinovém úvodu vtipně představil kapelu a její úzký tým jako fotbalovou jedenáctku v čele s hrotovým útočníkem Krajčem. Ze studia Ligy mistrů se k divákovi dostal ale taky Boučkův humorný rozbor historických momentů kapely diskutovaný přímo s Richardem Krajčem a Nikolajem Arichtevem.

Čtěte také: Kryštof roztancovali amfiteátr v Porubě, a to rovnou dvakrát

Divadelní turné Kryštof bývá obecně známo tím, že přítomným divákům nabízí možnost dotazů, na které poté odpovídá celá kapela. Ty nejzajímavější z nich bývají na konci odměněny balíčkem od partnerů. I tuhle možnost dostali fanoušci, kteří byli v sobotu večer připojeni na streamu. Své otázky mohli zasílat písemně do chatovacího okna, nebo je natočit na video a odeslat přes aplikaci WhatsApp.

Čtěte také: Dolls in the Factory: Tvorba nových písní je teď jediná smysluplná věc, kterou kapela může dělat

Na koncertní setlist kapela Kryštof naaranžovala především hity, jako jsou aktuální skladby Hvězdáři, Hned teď (pojď být světlometem), Šňůry, Srdcebeat nebo nestárnoucí koncertní fláky Obchodník s deštěm či Cosmoshop. Posluchač ale znalý i mnohem hlubších melancholických slovních hříček frontmana Krajča během více než dvouhodinového koncertu očekával i skladby nemainstreamového charakteru. K velké radosti se tak stalo alespoň na chvíli, a to doslova intimním bonbonkem –  skladbou Lampion. Přidanou hodnotou večera byla taky účast nigerijského muzikanta jménem Lucky Omoruan aka LuckySings, jenž se nedávno dostal do povědomí kapely svým coverem k písni Cesta. Tu přijel do Ostravy zazpívat úctyhodnou a roztomilou češtinou, navíc poté zahrál i jednu skladbu z vlastní tvorby. Kapela závěrem jeho vystoupení slíbila, že Luckyho nevidíme po boku Kryštof naposledy. Snad tedy třeba v létě na kempech?

Celý večer lze hodnotit jako zábavný a příjemný, pokud tedy promineme zvukové nedostatky úvodního “předzápasového” studia.

Podívejte se na fotogalerii ze sobotních příprav, studia Ligy mistrů s Liborem Boučkem a samotného koncertu.

Text: Markéta KoloničnáFoto: Martin Bambušek


Napište komentář