Nepromeškejte skvělé hudební příležitosti od SoundCzech

BraAgas - Lucerna Music Bar, 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Jste umělci, kteří by rádi natočili profesionální promo video, nebo spolupracovali se zajímavými zahraničními umělci? Jste pořadatelé hudebních akcí, nebo se v oblasti právě vzděláváte? SoundCzech vás rád podpoří!

Současná celosvětová pandemie mění živou kulturu a před umělce klade nové výzvy, jak vlastně fungovat. Chceme podpořit vznik nových projektů a nové hudby. Zároveň věříme, že vždy bude potřeba mít kvalitní materiál k vlastní propagaci,“ vysvětluje ředitel SoundCzech Márton Náray.

Čtěte také: Hudebně unikátní norská Wardruna chystá virtuální show

Výzva Connect: Create si klade za cíl podpořit vznik hudby v mezinárodním prostředí. Projekt by měl by měl pomoci českým interpretům vybudovat vztahy se zahraničními kolegy.

Když spolu nemůžeme jezdit na turné, tvořme společně hudbu. Taková je základní myšlenka výzvy,“ uvádí Náray.

Druhá výzva s názvem Promo: Video by ráda umělcům nabídla možnost natočení profesionálního promo videa ve formě živé koncertní session. Tato výzva se osvědčila již na podzim, kdy na své náklady SoundCzech natočil live sessions kapelám jako Please The Trees, Lambda, BraAgas, Lanugo, Badfocus, Billow nebo Olaf Olafsonn & The Big Bad Trip.

Pro promotéry i případné nové fanoušky je totiž zásadní vidět, jak kapela zní naživo,“ říká Náray.

Rozhovor: Dolls in the Factory: Tvorba nových písní je teď jediná smysluplná věc, kterou kapela může dělat

Další příležitost mohou využít pořadatelé hudebních veletrhů, showcase festivalů a konferencí. Link chce podpořit spolupráci domácích akcí se zahraničí, a tak bude pokrývat náklady spojené s pozváním zahraničních hudebních profesionálů. Poslední výzvou je Skills, která se zaměřuje na podporu vzdělávání českých hudebních profesionálů a umělců.

Termín odevzdání přihlášek na všechny čtyři výzvy je 31. března 2021!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.