Ostrava má za sebou páté předání Cen Jantar

V ostravské hale Gong byly poslední dubnové pondělí předány Ceny Jantar za rok 2021. Jednalo se o pátý ročník udílení těchto cen. Večerem úspěšně provázelo moderátorské duo Kristýna Leichtová a Vojtěch Štěpánek, kterým zpovzdálí sekundovala dvojice Lada Bělašková a Lumír Olšovský.

Během večera byly oceněny významné osobnosti kultury Moravskoslezského kraje z oblasti divadla, hudby a výtvarného umění. Muzikálovou cenu si odnesli Tomáš Savka a Hana Fialová. Oceněn byl také například Norbert Lichý, který na pódiu srdečně poděkoval všem, kteří chodí do divadla. Cenu si z pódia odnášela také Markéta Matulová, která zazářila v ostravské hře Divadla Petra Bezruče s názvem Špinarka. V další divadelní kategorii byla také udělena cena “do 33 vět” – cena za malou roli, kterou si odnesl Dušan Urban z Divadla Petra Bezruče. 

V hudební kategorii cenu získali David Stypka a Bandjeez za album Dýchej, Ewa Farna za album Umami, Beáta Hlavenková za album Žijutě a Dorota Barová za album Dotyk. Cenu pro oceněnou Ewu Farnou převzala její maminka, která se hrdě přihlásila k roli dvojnásobné babičky a Ewiným dopisem poděkovala všem příznivcům. Cenu za doživotní přínos si odnesla sbormistryně a spoluzakladatelka pěveckého sboru Permoník Eva Šeinerová a ostravský fotograf Viktor Kolář.

Rozhovor: Adys: Úspěch může potkat i text napsaný za tři minuty

Letos byla navíc poprvé udělena cena zesnulého Davida Stypky, kterou přišla předat Davidova maminka společně se svým vnukem. Cenu Davida Stypky obdržel hudebník, textař, výtvarník a animátor Jura BosákO hudební vystoupení večera se postaral klavírista Tomáš Vrána, písničkářka Moonshye nebo kapela CI3. Závěr večera patřil Mirai Navrátilovi a kapele Bandjeez, kteří společně zahráli píseň z alba Dýchej – O lítání.

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář