Tři rockové kapely rozduněly brněnskou m13

Cocaine Party | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Brněnští milovníci tvrdší hudby měli ve středu o zábavu postaráno. Do klubu m13 totiž dorazila trojice rockových kapel The Fall of Ghostface, The Complication a Cocaine Party, která fanouškům předvedla velmi energickou show. Podívejte se na fotoreport na konci článku!

Brněnskému publiku ve středu přijeli rozproudit krev opavští Cocaine Party, The Fall of Ghostface a The Complication z Jablonné nad Orlicí. Z vystoupení všech tří kapel bylo vidět, že mají radost, že hrají společně na jednom koncertě, a tak celý večer provázela přátelská a veselá atmosféra.

Vesele začala už první kapela The Fall of Ghostface, jejíž songy zpěvák popisoval například slovy: „O kovbojovi na divokém západě, který měl hodně pomalý internet,“ nebo „O kočce, která se stala virální na internetu.“ Všichni členové kapely předváděli parádní show. Zpěvák se dokonce vypravil do publika, i přes to, že neměl bezdrátový mikrofon. Jako poslední song tihle opavští šílenci předvedli cover znělky legendárního anime seriálu Pokémon, který v jejich hardcorovém podání se screamováním zněl opravdu parádně.

Po přestavění pódia přišli na řadu The Complication, kteří to rozjeli tak tvrdě, že hned po pár tónech bubeník zlomil paličku. Bylo tedy jasné, že i tohle vystoupení bude nářez. Zpěvák byl v publiku možná častěji než na pódiu. Svíjel se po zemi a prožíval každý tón celým tělem. Mezi lidi chodil i se stojanem na mikrofon a šel snad až tam, kam mu to šňůra od mikrofonu dovolila. Dokonce mu nedělalo ani problém vyválet se v pivu. V klidu však nebyli ani muzikanti na pódiu.

Po pódiu se hýbali tak energicky, že v jednu chvíli dokonce dostal zpěvák kytarou do oka. V závěru koncertu přišla na řadu vzpomínka na nedávno zesnulého zpěváka Chrise Cornella v podobě coveru skladby Be Yourself. Na úplně poslední píseň si kapela k sobě přizvala i zbylé dvě bandy, které si společné řádění na malém přeplněném pódiu více než užili.

Pak už tedy zbývali jen Cocaine Party, kteří dali už na zvukové zkoušce najevo, že to jsou vtipálci, když začali zpívat: „Hej, hej, Brno, Brno Kometa padá,” a po zvukové zkoušce bylo navíc jasné, že jsou to i drsní hoši. A to navzdory tomu, že byli odění do bílých košil, jako nějací členové filharmonie. Už první pecka Everything is Broken rozhýbala i unavenější fanoušky. Během koncertu se zpěvák zeptal fanoušků, která kapela je nejlepší a z davu se ozvalo: „Turbo“. Zazněla tedy část skladby Chtěl jsem mít a po ní znovu stejná otázka.

Chvíli to dokonce vypadalo, že budou hrát něco od kapely Ortel. Naštěstí se však brzy od svých fanoušků, které kapelu moc dobře znali, dočkali odpovědi, na kterou čekali a mohli zahrát asi pět vteřin ze skladby Trooper od Iron Maiden. Samozřejmě však většinu repertoáru tvořili jejich autorské skladby a celé jejich vystoupení doprovázela stejně bláznivá show jako u kapel předchozích. Jeden z kytaristů dokonce v jednu chvíli vylezl na zvukařův mixážní pult. Jindy zase druhý kytarista vyskočil na basový buben nebo běhal po pódiu a mlátil do cowbellu.

Všechny tři kapely se tedy divákům postarali o večer plný hlasité muziky a drsné energie. Sety kapel sice nebyly nějak zvláště dlouhé, i tak se do nich vešlo to nejlepší a všichni fanoušci odcházeli spokojení.

Podívejte se na fotoreport, který pro vás nafotil náš fotograf Michael Kotzur!


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.