TIP REDAKCE: Pokáčovo album Vlasy

Pokáč | Foto: Dominik Kučera

Nejen úspěšný textař, ale i zpěvák vydal v nedávné době své první album. Seznamte se s Pokáčem a jeho novým albem i vy!

Písničkář, textař a trochu i youtuber – to všechno v jedné osobě je Pokáč, vlastním jménem Honza Pokorný. Šestadvacetiletý programátor z Prahy se věnuje psaní textů a jako zpěvák se do povědomí lidí dostal díky písni Vymlácený entry.

Jeho texty můžou posluchači slyšet v písních zpěváka Voxela, se kterým často spolupracuje. Důkazem toho jsou například písně Ekosong nebo Zejtra je taky den, kde zpívají společně. Jako další hosté se v Pokáčovo písních objevili muzikanti Kateřina Marie Tichá nebo Jakub Ondra.

O Pokáčovi je v poslední době slyšet čím dál víc. Koncertní turné Pokáčovo jaro se zastávkami po celé České republice bylo na několika místech vyprodané a v rámci Hudebních cen Žebřík získal Pokáč sošku v kategorii Objev roku.

V polovině května vydal s producentem Johny Rainbowem z Light & Love vlastní album. Název Vlasy je odvozen od stejnojmenné písně, ve které vtipně komentuje svůj vzhled. Právě humor v Pokáčových písních najdete skoro vždy. Vtipné texty ovšem velmi často nepostrádají hlubší smysl s upozorněním na vážnější téma. Deska je sestavena ze starších písní, které již fanoušci mohou znát z koncertů, ale objevila se zde i jedna novinka. Na albu posluchači najdou písně Co z tebe bude, 26, Mám doma kočku, Vymlácený entry, Rád chodím na poštu a další. Zajímavostí je píseň Místa, na jejíchž slokách se podíleli sami fanoušci.

Pokáč patří k muzikantům, kteří jsou velmi aktivní na sociálních sítích. Každou sobotu přidává na svůj YouTube kanál video. Pravidelně tak mohou fanoušci zhlédnout nejen nový minisong, píseň či videoklip, ale i video o zpěvákových oblíbených interpretech nebo seriálech či videa z koncertů.

Na facebookových stránkách zase pořádá živá vysílání. Náhodně se vyskytující jukebox, jak zpěvák streamy nazývá, se koná přibližně jednou týdně a fanoušci se o něm dozvídají většinou přes Instagram. V živém vysílání pak Pokáč hraje na kytaru nebo ukulele a zpívá písně, které vybírají fanoušci. Součástí každého streamu je i soutěž o placky či CD, které mohou fanoušci vyhrát pouhým sdílením příspěvku.

Aktivní je zpěvák i na Instagramu, kde kromě vtipných instastories také vysílá živě.

Co se týče koncertů, mohou posluchači zpěváka během léta potkat hned na několika místech. Pokáč zavítá například na festivaly Colours of Ostrava, Sázavafest, Benátská noc nebo Festival Life.


Napište komentář