V brněnské Flédě se včera návštěvníci mohli nažhavit na Rock for People

The Qemists, Fléda 2017 | Foto: Jan Kurka, Monstermusic

Pro všechny, kdo se nemůžou dočkat festivalu Rock for People a nejen pro ně, přichystali pořadatelé brněnský warm-up v klubu Fléda. Diváci si tu mohli vychutnat stejnou žánrovou různorodost, která je čeká i na festivalu, prostřednictvím kapel Pilot Season, Rattle Bucket, I Love You Honey Bunny a britských The Qemists.

Koncert začal poněkud rozpačitě. O půl deváté, kdy měla svůj set zahájit první kapela Pilot Season totiž bylo v klubu tak málo diváků, že by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Pilot Season tedy svou show mohli rozjet asi až o padesát minut později, ale i tak byl počet přítomných nevelký.

Z projevu Pilot Season, kteří do Brna přijeli až z Jižních Čech, bylo vidět, že je počet diváků skutečně mrzí. Snažili se je povzbuzovat k nějaké akci a komunikovat s nimi. Byla skutečná škoda, že přišlo tak málo lidí, a tak v téměř prázdné Flédě nemohl jejich energický pop-punk dostatečně vyniknout. I tak se ale kluci snažili a předváděli povedené vokály, drsné kytary a podmanivé melodie a zvládli to i se zaskakujícím zpěvákem.

O moc víc diváků se neobjevilo ani po začátku brněnské rockové kapely Rattle Bucket, kterou zpěvák Radim uvedl slovy: „Tohle je taková vtipná situace, protože my se nemáme na co vymluvit, když nejsme z Jižních Čech. Všichni fanoušci se asi ztratili v tramvaji.

Dále na konto malého počtu diváků vtípkoval slovy: „Myslím, že dneska bych si mohl zapamatovat jména vás všech.“ Je však nutno říct, že se nenechali počtem diváků rozhodit a snažili se rozpoutat skutečnou show. Zpěvák například publikum vyzval, ať udělá circle pit a přiměl jej k tomu tím, že skočil z pódia a začal ho sám. V jedné písni odložil zpěvák kytaru a basista basu a vyměnili je za paličky. Tak se strhla energická bubenická show, která koncert zajímavě obohatila. Koncert obohacovala i zpěvákova vtipná interakce s publikem.

Další na řadě byla pražská indie-rocková kapela I Love You Honey Bunny, která začala asi svou nejznámější písní Yellow and Blue a po ní v podstatě sypala jednu pecku za druhou. Zpěvák Sebastian příliš nemluvil, spíše se stejně jako ostatní muzikanti, projevoval svou melodickou hudbou.

Po I Love You Honey Bunny se na pódiu objevil DJský pult a s ním nejočekávanější vystoupení večera. Na řadu totiž přišla britská electronic-rocková kapela The Qemists, která vystoupila v sestavě DJ Leon Harris a MC Bruno Balanta. Fanoušků celkem přibylo, ale i tak zdaleka nezaplnili ani půlku sálu.

FOTOREPORT: Rock for People warm up, 16. 6. 2017, Fléda, Brno

The Qemists, kteří jsou zvyklí na větší publikum se s tím však vypořádali a zpěvák toho skvěle využil v interakci s publikem. Celé jejich vystoupení doprovázela přátelská atmosféra. Vypadalo to, jako by se zpěvák s každým divákem znal. Půjčoval si od nich mobily, na které natáčel sebe i publikum, nechával kolovat láhev Jacka nebo si od někoho z fanoušků nechal toho Jacka namíchat s colou. Diváci s ním zpívali, smáli se, prožívali každý tón a on jim na oplátku ukazoval rukama srdíčko a skutečně z něj vyzařoval pocit, že má všechny v sále rád. Kromě jejich vlastních věcí, které se pohybovaly někde na pomezí taneční hudby, metalu a drum’n’bass, zazněl i cover od Rage Against The Machine, Killing In The Name. Hlavně v závěru vystoupení chodil zpěvák často mezi lidi, s kterými si plácal nebo se s nimi objímal a jedné fanynce dal dokonce pusu na tvář. Stále dával najevo, jak je šťastný, že v Brně hraje, i když jen pro málo lidí. A to například slovy: „Milujeme vás, nepotřebujeme tisíce lidí, stačí stovka.“ Zahráli dokonce víc přídavků, než měli v plánu a fanoušci měli možnost slyšet i kousek, který ještě nikdy nikdo neslyšel.

Kdo tedy přišel na warm-up na Flédu, měl postaráno o skvělý hudební zážitek, bohužel ho však ochuzovalo to, že se dostavilo tak málo diváků. Těžko soudit, čím to bylo. Lidi mohla dopředu odradit žánrová různorodost kapel. Ta se však v průběhu koncertu tak nějak ztratila a ukázalo se, že si i fanoušek indie-rocku může vychutnat elektronickou hudbu. Zvláště v podání The Qemists.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.