Rock for People není jen o hudbě, nabízí i zážitky a komfort

Rock for People | Foto: Petr Klapper

Již za méně než tři týdny vypukne v Hradci Králové jeden z největších hudebních festivalů v České republice, Rock for People. Vystoupí na něm řada hvězd jako jsou například Die Antwoord, Paramore, Evanescence a mnoho dalších. Rock for People však stejně, jako snad všechny velké festivaly, rozhodně není jen o hudbě, ale nabízí zážitky, které můžou návštěvníci vstřebávat všemi smysly, a navíc snaží se poskytovat co největší komfort. Pojďme se tedy podívat, co všechno letošní Rock for People nabízí.

Hudba pro každého

Rock for People není nějak striktně žánrově zaměřený festival, a tak si v jeho line-upu může najít skoro každý to svoje. Na své si tu přijdou milovníci rapu, rocku, hardcoru, punku, taneční hudby, elektroniky a řady dalších stylů. Navíc se zde sjedou muzikanti z různých koutů světa. S některými z nich dokonce bude možnost setkání a můžete tak od nich získat autogram, k dispozici bude i stánek s merchem.

Neobvyklé stage

Kromě klasických stageí, se budou vystoupení odehrávat i na menších netradičních místech. Jedním z nich je Live jukebox, karavan přetvořený do podoby jukeboxu z padesátých let, do kterého se vejde celá kapela, která hraje jen to, co si diváci po vhození mince zvolí. Další alternativou je Pedal Stage, která se vyznačuje tím, že kapela, která na ní chce hrát, potřebuje někoho, kdo šlápne do pedálů a vyrobí tak potřebný elektrický proud. Na REC.stage zase může vystoupit každý, kdo se přihlásil a kdo zvládne zahrát na jeden z recyklovaných hudebních nástrojů, na jejichž výrobě se podílela kapela Tata Bojs a portál Samosebou.cz. Úplně kdokoliv pak bude moct předvést své hudební nadání na Táborák Stage, kde budou k dispozici různé hudební nástroje k zapůjčení a může sem zavítat kdokoli, komu se stýská po táborech a atmosféře táboráků.

Zážitkové zóny

Na Rock for People se však nebudete nudit, ani když zrovna nebude hrát žádná vaše oblíbená kapela. Prodlevy mezi vystoupením kapel budou zaplňovat Show Time Parties, při kterých se návštěvníkům o zábavu postará DJ s profesionálními tanečnicemi. Parties budou probíhat v zóně Urban Wave s písečnou pláží. V T-Mobile zóně si zase budete moct zasoutěžit, proletět se po síti z dobrodružné věže a podívat se na festival z ptačí perspektivy. Nudu budete moct zahnat i v Jack Daniel‘s Zóně nebo při prohlídce výstavy historie Rock for People. Kreativní jedinci se můžou realizovat na Message Wall nebo se kochat výtvory umělců na Graffity Wall. Ve speciálně vytvořeném zázemí dále budou probíhat turnaje v postřehové hře Pukec

Čtěte také: V brněnské Flédě se včera návštěvníci mohli nažhavit na Rock for People

Odpočinkové zóny

Po zážitcích, ať už hudebních nebo jiných, přichází přirozeně únava a ve vyhřátých stanech to přes den nebývá úplně příjemné. Vhodná místa k relaxaci a odpočinku se však budou nacházet po celém festivalovém areálu. K dispozici bude několik chill out zón, paletová zóna, londýnský double decker a v případě tropických teplot i osvěžovače.

Sportovní aktivity

Jedna ze sportovních aktivit spojených s Rock for People začne už před začátkem festivalu. 2. července se totiž zájemci můžou vypravit na kole z Prahy do Kolína, kde budou mít možnost přespat v Kmochově amfiteátru a druhý den vyrazit na Večírek pro nedočkavé do Festival Parku. Během samotného festivalu budou probíhat vystoupení na U rampě, kde se předvedou mistři na BMX nebo skatech.

Campy

V nabídce festivalu je hned několik možností campů. Standardní camp nabízí toi toiky, koryta s vodou, sprchy na žetony, recepci s občerstvením a místa na sezení. Camp plus je varianta pro náročnější návštěvníky. Nachází se v něm totiž navíc keramické záchody, wi-fi připojení, energy pointy se zásuvkami, úschovna a bezpečnostní schránky, zastřešené sezená, bar, relax zóna, bar, catering a přímý vstup do areálu. A pokud s sebou nechcete tahat stan, můžete využít Tent Hotel umístěný v Campu Plus. Stan v Tent Hotel obsahuje dva spacáky a nafukovací dvoulůžko. V Campu Plus se nachází i Chill Village s kapacitou až 5 osob s podlahou, stolkem a matracemi. A pokud jedete jako partička autem stačí jedna Park Camp vstupenka a máte odbavené parkování i kempování až pro pět osob.

Jídlo a pití

Zároveň s Rock for People bude ve Festival Parku probíhat i festival jídla Street Food Rocks, na kterém budou k ochutnání pokrmy všelijakých světových kuchyní. Dát si budete moct i legendární burgery od Bejzmentu v Jack Daniel’s Grill. K dostání bude na festivalu samozřejmě i Jack Daniel’s v klasické tekuté podobě. V areálu se bude nacházet i stánek ovocných pálenek Fleret nebo piva Staropramen. To bude čepováno do vratných kelímků. Z nealka bude k dostání například Kofola a festivalová voda v 1,5 litrových lahvích po 25 korunách.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.