Android a Asteroid vystoupí nejen s deskou Íkaros v pražském Jazz Docku

Android Asteroid | Zdroj: hudebniknihovna.cz

Downtempo-rapová skupina hudebníků kolem Tomáše Konůpka a Honzy Pospíšila, Android Asteroid, která v prosinci roku 2014 pokřtila své třetí album Íkaros, vystoupí v pražském Jazz Docku.

Tři alba, jedenáct hudebních videí a jeden celovečerní dokument nesoucí název Mission to Abbey Road, nahrávky v legendárním studiu v Abbey Road Studios v Londýně, kde natáčely své hity například Beatles. To je výsledek dvouleté práce producentské dvojice Tomáše Konůpka a Honzy Pospíšila, obklopené svými muzikantskými idoly v podání Android Asteroid.

Čtěte také: Android Asteroid v Lucerně pokřtili svůj suvenýr z Abbey Road

Poslední, a to třetí, studiová deska těchto hudebníků s názvem Íkaros, nahraná ve Studiu Svárov, vyšla v prosinci loňského roku a zaujala kombinací rytmů, kdy se v ní kříží například rytmus západoafrického kmene Joruba s moravskou cimbálovkou. Kritikou byla velmi dobře ohodnocena a byla označena za atmosférickou senzaci nekomerční scény, od které se nelze odtrhnout.

Honza Pospíšil a Tomáš Konůpek, alias ANDROID a ASTEROID, nyní společně s hosty Annamárie Cecílie D´Almeidy – vokální zpěvačky, Marka Minárika – baskytaristy, Lukáše Matínka – kytaristy, Nera Scarche – Synths, Matěje Belka – baskytaristy, vystoupí v Praze. Přijďte si poslechnout epochální směs trip hopu a jazzu z prosincové nové desky Íkaros do pražského klubu Jazz Dock, a to ve čtvrtek 26. února o desáté večer.


Napište komentář