ČNSO zahraje hity Beatles jako poctu Carlu Davisovi

Dirigent Carl Davis | Zdroj: chi.ac.uk

Na počest osmdesátých narozenin dirigenta Carla Davise zahraje Český národní symfonický orchestr skladby legendárních britských The Beatles.

Maestro Carl Davis pomohl Paulu McCartneymu do světa klasiky před pětadvaceti lety. A to instrumentací jeho Liverpoolského oratoria. V neděli 25. září bude v pražském Obecním domě koncert dokonce osobně dirigovat.

Symfonické nastudování největších hitů The Beatles v podobě ČNSO vedl Davis už několikrát. Nyní je dramaturgie sestavena napříč kariérou Brouků a na vyprodaném koncertě zazní hity jako Yesterday, All you need is love, The Long and Winding road a řada dalších.

Víte že…?

Český národní symfonický orchestr byl založen roku 1993 trumpetistou Janem Hasenöhrlem spolu s dirigentem Zdeňkem Košlerem?

The Beatles Night otevírá čtyřiadvacátou sezónu proslulého tělesa. V rámci abonentních večerů nabízí od října koncerty klasické hudby Dvořáka, Verdiho, Ravela i Brahmse.

Orchestr zaslechnete také na výběrové nahrávce Morricone 60, kterou 28. říjná vydává Universal Music. Zaslechnout ČNSO můžete též v seriálu Paola Sorrentina, který má název Mladý papež.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...