David Koller míří se svým unikátním projektem do Plzně

David Koller | Zdroj: Archiv David Koller

Respektovaný hudebník David Koller odstartoval v polovině září své aktuální turné k unikátnímu projektu David Koller & Friends, na kterém se spojil s nečekanými umělci současné generace. Po vydařeném pražském koncertu přivítá toto netradiční hudební spojení také areál plzeňské Papírny, a to již 7. října. 

Člen legendární Lucie a oceňovaný a uznávaný sólový muzikant s kořeny v rockové scéně přizval pouze pro tuto koncertní příležitost jako hosta současný popový a internetový fenomén, jímž je Ben Cristovao.

David Koller v rámci projektu oslovil několik jemu blízkých interpretů, kteří nejenže vystoupí na některých ze zastávek této šňůry, ale kteří také po svém předělali jeho skladby ze sólové tvorby, ze kterých nakonec vzešel vinyl.

Plzeňský rodák Ben Cristovao pro právě vydanou desku předělal Kollerův hit Nic není nastálo, který se svou kapelou předvede plzeňskému publiku i naživo. Kromě Cristovaa na ní figurují jména jako Vladimir 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Katarzia, Korben Dallas, Android Asteroid či Mucha.

„Oslovil jsem kapely a projekty, které jsou mi blízké, aby zcela po svém předělaly moje písničky a představily je svým fanouškům,“ vysvětluje jednoduchou myšlenku projektu sám David Koller. Nahrávky se postupně objevují na sociálních sítích či v rádiích a nakonec vyjdou na vinylu.

„Protože výsledek se mi moc líbí, těším se, až ho představíme na turné. Doufám, že na něj přijdou nejen mí věrní, ale i fandové kapel, které jsem na ně pozval,“ dodává Koller o koncertní šňůře, která začíná v září a která slibuje na každém vystoupení jiné hosty a zážitky.

„Nebudou to totiž žádné předkapely se ztlumeným zvukem, ale moji rovnocenní parťáci,“ zdůrazňuje.

David Koller & Friends 

07. října          Plzeň – Papírna – Ben Cristovao
21. října          Hluboká nad Vltavou – Alšova jihočeská galerie – Korben Dallas, Katarzia
26. října          Brno – Sono Centrum – Mucha, Android Asteroid
17. listopadu   Liberec – Home Credit Arena – Hentai Corporation, Vladimir 518 & Mike Trafik

Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.