Discoballs plánují křest nové desky spolu s pořádnou oslavou

Discoballs | zdroj: facebook.com

Od poslední desky Rise and Shine uběhly dlouhé tři roky. Discoballs však 13. března slavnostně pokřtí své nové album, a to za doprovodu kapely Rabies a znovuzrozených Basta Fidel.

Pražské Futurum se může těšit na pořádnou dávku ska a soulu, protože tu Discoballs plánují pokřtít svou třetí desku Dance like nobody’s watching. Od svého vzniku v roce 2006 udělala kapela velký kus práce a díky tomu se těší oblíbenosti jak v Praze a v ostatních krajích republiky, tak i v zahraničí. Discoballs často jezdí do sousedních států, také však absolvovali tour po Balkánském poloostrově. Jejich debutové album Disco Very Channel bylo v roce 2008 velmi dobře přijato fanoušky i kritiky, proto bylo nominováno na cenu Anděl za desku roku v oblasti ska a reggae.

Kapela se nevryla do podvědomí posluchačů jen díky nominaci za nejlepší desku roku 2008, může za to jejich tvorba, jíž dominuje zpěvačka Anna Vondrysková a výrazná dechová sekce, kterou doprovází další členové kapely hrající na bicí, basu a kytaru. Ti se nedrží pouze klasického ska rytmu, dokáží také pěkně přitvrdit. Zásluhou toho si Discoballs zahráli na pódiích s hvězdami světového formátu, ke kterým často vzhlížejí. Mezi ty patří například kapely Skarface, Reel Big Fish nebo španělské legendy Ska-P.

Ve Futuru však kromě disko koulí vystoupí i další dvě kapely. První nahlášenou je seskupení Rabies z Bystřice nad Pernštejnem, které svým punk’rock’rollem rozparádili dav v létě na Mighty Sounds a pár týdnů poté v pražském Crossu. Druhým nahlášeným doprovodem je kapela Fidel. Jak už název lehce evokuje, jedná se o již zaniklé Basta Fidel, nyní došlo k reunionu a ke zkrácení názvu. Formace vás překvapí novou zpěvačkou i repertoárem. Tento koncert Fidelů bude prvním oficiálním vystoupením pro veřejnost. Jeden neoficiální už proběhl ve strahovské Sedmičce, ze kterého prosákla informace, že se máme na co těšit.

Lístky na tuto akci, která proběhne 13. března, vyjdou na krásných 120 korun. K tomu Discoballs slibují velké slevy na veškerý merch, kterým si můžete doplnit šatník či diskografii kapely.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.