Dvojnásobný držitel Grammy, Gregory Porter, zavítá do Prahy

Gregory Porter | Zdroj: MAX event

Gregory Porter se svou doprovodnou kapelou na jaře odehraje koncert v pražském Foru Karlín. Členem uskupení je i brněnský rodák Ondřej Pivec, který prorazil v Americe jako jeden z mála „bílých Evropanů“ na gospelové scéně v Harlemu a Brooklynu.

Ondřej Pivec už od svých 25 let žije v USA, s hudebníkem Gregory Porterem však začal spolupracovat v České republice, kde se poprvé setkali v Paláci Žofín na festivalu Struny podzimu. Pivec několikrát získal i ocenění Grammy, když se podílel na Porterově albu Take Me To The Alley. Zde rozezněl Hammondovy varhany hned ve třech skladbách. Nejen díky tomuto úspěchu se stal stálým členem celé skupiny.

Gregory Porter vyrazil na světové turné hned po vydání nejnovějšího alba Nat King Cole & Me. To vyšlo v říjnu 2017. Do České republiky se přesunou po odehrání hned dvou koncertů v londýnské Royal Albert Hall pro deset tisíc diváků. V Praze poté vystoupí 23. dubna ve Foru Karlín. Právě Praha bude jedinou zastávkou na domácí scéně. Vstupenky lze koupit v síti TicketPro.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.