Electroswing s Parov Stelar Band opět roztančí Rock for Church(ill)

Parov Stelar Band | Zdroj: pořadatel akce

Festival Rock for Church(ill), který proběhne 29. a 30. srpna, obdrží letos občanský průkaz – půlkulatiny chtějí pořadatelé náležitě oslavit, a proto každá oznámená kapela vzbuzuje jen jednu myšlenku: ať už je léto!

Již v prosinci festival zveřejnil čtyři kapely, které naznačily, že 15. ročník bude s adekvátním obsazením. Rock for Church(ill) jakoby nahlížel do své kroniky a vybíral skupiny, které měly u návštěvníků největší úspěch. Dub Pistols si podmanili vroutecký areál v roce 2012, nově nahlášení Parov Stelar Band o rok dříve. „Letos slaví Rock for Churchill 15 let a v rámci toho bychom rádi přivezli několik kapel, které nás v minulých letech nejvíc dostaly. The Parov Stelar Band u nás hráli před třemi lety a předvedli úžasnou show, o které se dlouho mluvilo. Máme radost, že právě je můžeme do Vroutku opět přivézt,“ říká jeden z organizátorů Jaromír Telenský.

Parov Stelar Band – kdo by neznal zakladatele a předního interpreta electroswingu? Toto rakouské seskupení je v České republice téměř jako doma. Festivaly jako Rock for People, Colours of Ostrava a samozřejmě i Rock for Church(ill) jim nejsou cizí. Dokonce ani samostatná vystoupení, dříve vyprodali velký sál Lucerny, pražskou Incheba arenu a 14. března dojde i na pavilon G1 na brněnském Výstavišti. Jejich strhující show je žádána po celém světě, můžeme být proto rádi, že si náš kraj tolik oblíbili.

Rock for Church(ill) však neláká jen na zahraniční headlinery. Před nahlášením electroswingujících Rakušanů zveřejnili pořadatelé i kapely z našich luhů a hájů. Pořádnou dávku ska a rocksteady zajistí Fast Food Orchestra. Jak se tak ve sféře ska music šušká, kapela shromažďuje materiál na novou desku, třeba nám z ní v létě něco předvede. Dalším českým bandem je festivalová stálice Vypsaná Fixa. A zatím posledním nově odhaleným seskupením jsou šílenci z Hentai Corporation, u kterých teď každý doufá, že je jejich poslední videoklip neovlivnil natolik, aby v tomto obleku vlítli i na stage Rock for Church(ill). Další již nahlášené kapely festivalu jsou Dreadzone z Velké Británie, české legendy svého žánru J.A.R. a punkáči z Visacího Zámku. To, že je Church(ill) závěr léta jak má být, se ví už dlouho, ale jak to tak vypadá, letos to bude jeden z nejlepších závěrů léta za poslední dobu.

Kdo však nechce čekat až na konec srpna a chce si atmosféru RfCh užít už dříve, pro toho se 20. února v pražském Lucerna Music Baru koná zimní edice festivalu, na které vystoupí loňský headliner The Qemist a kapela N.O.H.A.

Lístky na letní Rock for Church(ill) jsou již v předprodeji, do 20. února si můžete zakoupit limitovanou edici za 550 korun (jako bonus k tomu v areálu dostanete dvě piva). Poté bude lístek o pár korun dražší a bez oroseného moku.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.