Imagine Dragons se v lednu vrátí do Prahy

Imagine Dragons | Foto: facebook.com/ImagineDragons

Američtí Imagine Dragons u nás naposledy vystoupili v dubnu roku 2013. Tehdy vyprodali SaSaZu a o jejich koncertu se šuškalo ještě dlouho. Jedna z nejsledovanějších kapel soudobé populární hudby se do Prahy vrátí v polovině ledna příštího roku, na krku nejen s novou deskou, ale také například s Grammy a v neposlední řadě s velkými zkušenostmi z koncertování po celém světě. 

Už s první deskou Night Visions z roku 2012 udělali Imagine Dragons díru do hudebního světa. Po dlouhých šesti letech se tak na první příčce žebříčku prestižního časopisu Billboard objevilo debutové album rockové formace. Druhý singl Radioactive se udržel na špičkách světových hitparád neuvěřitelných třiadvacet týdnů a stal se asi největším hitem roku 2013 v rámci svého žánru, přičemž si odnesl nemálo hudebních cen. Mezinárodní úspěch na sebe rozhodně nenechal dlouho čekat. Časopis Rolling Stone píseň označil za největší hit roku 2013, který se mimo jiné ve Spojených státech stal nejstreamovanější skladbou na Spotify.

Vedle vystupování na největších festivalech světa a v rámci vyprodaného amerického i evropského turné se Imagine Dragons neúnavně připravovali na vydání desky číslo 2, Smoke + Mirrors, která vyšla letos 17. února u vydavatelství Interscope Records a ze které už jsou v tuto chvíli venku tři singly – I Bet My Life, Gold a Shots. Tou čtveřice potvrzuje svou skvělou formu, o čemž svědčí nejen hladký vstup na první příčky všemožných žebříčků.

Imagine Dragons vystoupí ve vysočanské O2 areně 16. ledna 2016. Vstupenky budou k dostání od pondělí 4. května v prodejní síti Ticketportal v rozmezí od 990 do 1390 korun včetně všech poplatků.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).