Lynyrd Skynyrd odehráli vše, co fanoušci očekávali

Lynyrd Skynyrd | zdroj: facebook.com

Řádně zaplněný areál Ploché dráhy v Plzni si i přes nepřízeň počasí užíval jižanský rock v podání světové legendy Lynyrd Skynyrd. Ti se 1. května poprvé představili českému publiku a odehráli veškeré známé hity, které fanoušci chtěli slyšet.

V okolí plzeňské ploché dráhy bylo pěkně rušno ještě před otevřením areálu. A už podle příchozích bylo vidět, že se zde koná něco jedinečného. Vousatí a dlouhovlasí rockeři se svými drahými polovičkami byli vyzdobeni jižanskými vlajkami a především tričky Lynyrd Skynyrd. Lehce po půl páté se brány areálu otevřely a fanoušci si šli zabrat své pozice v první řadě. Už před areálem dokázalo potěšit srdce každého rockera, že se zde nesešli jen staří vousáči, ale že značné procento přicházejících byla mládež libující si v klasickém rocku. Padla půl osmá večerní a bez klasické akademické čtvrthodinky nastoupili na pódium hudebníci kolem Ondřeje HejmyŽlutý Pes. Ondřej s kapelou pozdravili publikum a spustili svou tvorbu. S každou skladbou se areál zaplňoval více a více, a to napomáhalo atmosféře. Úkol české kapely byl jasný, nažhavit publikum na jižanské legendy. A hity jako Žlutý Pes, Modrá a Sametová se o to postaraly samy. Na závěr své show Ondřej řekl, že většinou hrají skladbu Free Bird od Lynyrd Skynyrd, což by však nemělo onu správnou hodnotu. Reproduktory tak rozezněla další světoznámá melodie, Satisfaction od The Rolling Stones.

Čtěte také: Imagine Dragons se v lednu vrátí do Prahy

Stage se dala do mírné přestavby a dle programu měli už za půl hodinky nastoupit hlavní hvězdy večera. Odbila devátá hodina večerní a program začal opravdu přesně dle plánu. Lynyrd Skynyrd se objevili na pódiu a mnoha lidem se tak rázem splnil sen. Člověk by čekal, jak se dav u prvních tónů rozbouří, ale bohužel se zde žádný pořádný kotel nekonal. Frontman kapely Johnny Van Zant tak během koncertu často opakoval větu, že nás stále neslyší. Slyšet byl dav až při nejznámější písni z jejich diskografie. Lynyrd Skynyrd vyjádřili své potěšení, že si mohou zahrát poprvé v České republice, a to zrovna v den sedmdesátého výročí, kdy americké vojska osvobodila Plzeň. Hit střídal hit a publikum se trochu rozjíždělo a pořádný ohlas se ozval, když kapela začala hrát skladbu Simple Man.

Kapela si najednou jen tak brnkala a frontman měl k následujícímu hitu pár slov. A dav už trochu tušil, že zazní nejznámější skladba, a první tóny to jen potvrdily. Sweet Home Alabama si poté návštěvníci užívali a chorálově zazpívali. Po tomto hitu se kapela odebrala do backstage, ale fanoušci věděli, že se musí ještě vrátit. Nezazněla totiž skladba, ve které je kytarové sólo, které bylo vyhlášené za jedno z nejlepších kytarových sól historie. Na stage se vrátil klávesista a spustil intro, ostatní hudebníci se přidávali, až se z toho vyklubal rytmus skladby Free Bird. Kytarista Rickey Medlock se o sólo postaral opravdu profesionálně, za což mu všichni milovníci zvuku kytary vzdali řádný hold. Kapela se rozloučila s návštěvníky, rozhodili mezi fanoušky paličky a trsátka a odešli z pódia. Celý koncert velmi pozitivně podpořil křišťálově čistý zvuk a výborně sestavený playlist, fanoušci si tak přišli na své a mohli se v klídku odebrat do svých sladkých domovů.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.