Kapela Kabát oslaví své čtvrt století ve velkém stylu

Kabát | Zdroj: kabat.cz

Takových kapel jako jsou právě Kabáti u nás příliš nemáme. Lidé je buď mají, nebo naopak nemají v oblibě. Ti, kteří patří do druhé skupiny, se mohou těšit na příští rok. Kabát totiž oslaví své 25. narozeniny pořádnou show.

Skupina KabátJosefem Vojtkem v čele drancuje české hitparády již téměř od svého debutového alba Má ji motorovou z roku 1993. O deset let později dostává prvního Českého slavíka, nyní jich má na kontě osm. Návštěvnost jejich koncertů dosahuje k desetitisícům. Skladby jako Pohoda, Dole v dole, či Burlaci zná téměř každý Čech a kapela se těší své oblíbenosti i za hranicemi.

Již příští rok oslaví své pětadvacáté výročí v aktuální nezměněné sestavě. Není překvapením, že slavit hodlají ve velkém. Kapela Kabát připravuje po pěti letech opět mega show na pražském Vypichu. Po čertech velký koncert II se uskuteční 13. září příštího roku. Půjde o navázání právě na akci z roku 2009. ,,Dodnes si nejvíce ceníme toho, kolik Vás přišlo, a na druhém místě si myslíme, že je fakt, jak se povedlo bez problematicky tento koncert tzv. odbavit. Média vyzdvihla právě organizaci tohoto koncertu. Plno lidí poté říkalo, že měli právě z tohoto strach, a že to byl mnohdy důvod, proč nedorazili. Doufáme, že tyto obavy již nebudou, a že jsme dokázali, že si s tím umíme poradit!” napsala kapela na svůj web. Jisté je, že mají co slavit, takže můžeme předpokládat, že půjde opět o obrovský koncert.

Ovšem, nyní s velkou změnou. Kapela si přiveze předkapelu, a to konkrétně dánskou legendu D.A.D. Tu nejde jen tak označit za předskokany, a proto vystoupí spíše jako velmi speciální host. Kabáti o nich tvrdí: ,,Jsou to v podstatě vrstevníci, a mimo to, že hrají velmi podobnou muziku, je to vedle provařených AC/DC a Motorhead, rozhodně jedna z nejoblíbenějších kapel Kabátu.”

S dárky pro fanoušky Kabáti nekončí. V podobě remastrovaného balíčku dvou CD a jednoho DVD nabídnou velmi úspěšný výběr Suma sumárum.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.