Mandrage odehrají akustické turné

Mandrage | Zdroj: Universal Music

Plzeňští Mandrage jsou neúnavní. Teprve v listopadu skončila jejich Siluety Tour Part II k albu Siluety a v únoru opět vyráží po českých městech, tentokrát odehrají sérii akustických koncertů.

Kapela Mandrage v čele s Víťou Starým funguje už čtrnáct let. Do povědomí české hudební scény se zaryla hity, jako jsou Františkovy lázně, Hledá se žena nebo Na dlani, a vydala za dobu svého působení celkem čtyři řadová alba, z nichž dvě jsou zlatá. To nejnovější z roku 2012 se jmenuje Siluety.

Nyní se pánové po menším odpočinku opět vrací na pódia a své nové turné pojmenovali velice trefně Od ZAČÁTKU. Protože Víťa a spol. svým fanouškům odehrají písně od začátku kariéry až doposud a ve zcela novém kabátu – akusticky. ,,Plánujeme zmapovat celou historii kapely Mandrage tak trochu netradičním způsobem, pomocí divadelní výpravy, s pomocí všemožných talentovaných hostů… Půjde hodně o kouzlo okamžiku a můžeme garantovat, že diváci se nepřestanou bavit a trošku ani divit, “ dodávají Mandrage.

Veškeré jejich nové koncerty se ponesou v netradičním stylu na prknech divadel v jednotlivých městech po celé republice a celá tato výjimečná atmosféra bude doladěna doprovodem v podobě smyčcového kvarteta, dechového tria a vokalistek. ,,Chceme našim posluchačům ukázat, že divadlo není jen Prodaná nevěsta nebo muzikály Michala Davida, ukázat jim, že divadlo stále žije a může být i zábavné,” komentuje dále kapela.

Turné s patnácti zastávkami začíná již 18. února v jejich rodné Plzni a končí 20. dubna ve Svitavách. Vstupenky lze zakoupit na oficiálních internetových a facebookových stránkách Mandrage.

18. 2. Plzeň – Divadlo Alfa

25. 2. Děčín – Městské divadlo

26. 2. Chomutov – Městské divadlo

4. 3. České Budějovice – KD Metropol

5. 3. Náchod – Městské divadlo Dr. Josefa Čížka

6. 3. Vysoké Mýto – Šemberovo divadlo

13. 3. Ostrava – Dům kultury města Ostravy

18. 3. Praha – Divadlo Hybernia

25. 3. Pardubice – Východočeské divadlo

1. 4. Kutná Hora – Tylovo divadlo

2. 4. Znojmo – Městské divadlo

9. 4. Strakonice – Dům kultury

10. 4. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo

19. 4. Nový Jičín – Beskydské divadlo

20. 4. Svitavy – Fabrika

 


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 371 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.