Oslavy 30. narozenin Tří sester se už blíží. Bude nová deska a festival

Tři sestry | Zdroj: archiv kapely

Legendární tuzemská kapela Tři sestry slaví letos 30 let své existence. K narozeninám nadělí sobě i svým fanouškům novou desku spolu s festivalem, který se uskuteční v druhé polovině května.

Skupina Tři sestry v čele s Lou Fanánkem Hagenem vznikla před celými třiceti lety. Za svou kariéru stihli natočit až neuvěřitelné množství desek, a to jak studiových (kterých je zatím třináct), tak i živáků a všemožných kompilací. Kapela v podstatě sype desky jak na běžícím pásu. Ta poslední studiová, Líná hudba, holý neštěstí, vyšla už před dvěma lety. Takže je jasné, jak asi své vysoké výročí Tři sestry oslaví.

Čtěte také: Visací zámek pokřtili Punkový království ve vyprodaném Paláci Akropolis

Přesně v těchto dnech dokončují placku, která se má jmenovat Fernet Underground. Obsahovat bude třináct nových kousků. Ke klasické osmičlenné sestavě se přidal také smyčcový kvartet, na kterém pracoval Ota Baláž. „Stylový i textový rozptyl je široký. Dvěma písněmi se vracíme až ke svým začátkům a tehdejšímu undergroundu,“ skromně odhaluje basák a manažer kapely, Ing. Magor. První skladbu Plechový Ježíš by měli vypustit v druhé polovině dubna. Celé album pak vyjde 21. května.

Kromě toho také narozeniny oslaví svým festivalem Tři sestry 30 let open-air v A-parku ledáren Braník, a to od 21. do 23. května. Mimo Tří sester vystoupí také třeba Visací zámek, Lety Mimo, Alkehol, Záviš, Plexis, E!E, či Doctor P.P. Ze Slovenska dorazí Horkýže Slíže, Slobodná Európa a Zóna A. Až z Británie pak Peter and The Test Tube Babies. V neposlední řadě třicáté narozeniny mohou oslavit i fanoušci, kteří zůstanou u televizních obrazovek kanálu ČT Art, kde se 21. a 25. dubna budou vysílat koncerty kapely a pořady o ní. 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.