Punkový večírek v pražském LMB pod taktovkou Against Me!

Against Me | zdroj: facebook.com

Co na tom, že Against Me! odehráli svůj koncert v pražském Lucerna music baru teprve nedávno. Netrvalo zas tak dlouho a tato americká punk rocková čtveřice v Praze opět vystoupila, a to ve středu 15. dubna.

Pomyslné brány do klubu se otevřely s úderem 20. večerní hodiny, přičemž kolikrát alternativně oblečené skupinky potulující se kolem klubu byly předzvěstí, že dnes večer se zde něco koná.

Celý večer odstartovali kolem půl deváté svým setem Caves. Ti přijeli z anglického Bristolu a předvedli energickou punkovou show, která však místy zněla jako nekoordinovaný bordel, přičemž se nenechali zastrašit v té době ještě poloprázdným klubem a vlažným publikem. Po zhruba 45 minutách se odebrali do útrob backstage a své místo přenechali technikům, kteří se jali připravovat scénu pro další předkapelu. Tou byla skupina Roger Harvey. Tito alternativci přijeli až z amerického Pittsburghu a jak se předešlá formace snažila svým žánrem hudby publikum rozbouřit, tak Roger Harveys příchozí zase naopak svým výkonem všechny návštěvníky koncertu kompletně utlumili a uspali. Dali by se označit za profesionální uspávače hadů, ale snad ke štěstí všech netrvalo jejich vystoupení příliš dlouho. Většina v sálu tedy ani nestihla pořádně usnout a byli zase pryč.

Poté už se začal chystat plac pro všemi očekávané Against Me! v čele s frontmankou Laurou Jane Grace, která byla ještě před pár lety známa jako Tom Gabel, ale bude tomu už nějaká doba, co se veřejně přiznala ke své transsexualitě, a tak je již několik let ženou. Během těchto chvil, kdy technik zvučil nástroje, se klub již úplně zaplnil a dav nervózně očekával, až na pódium vběhnou hlavní hvězdy večera, aby odstartovaly svou show. Laura se svými pobočníky vtrhla na pódium pár minut po 22. hodině a celý koncert odstartovali naprosto famózně zvolenou I Was A Teenage Anarchist. Tento hit provedl s obecenstvem to, co žádná písnička od předešlých předskokanů, a v klubu se během několika málo minut odehrála punková show, která ve stejném neúnavném tempu pokračovala vlastně až do samého konce. Na úvodní skladbu ihned navázala píseň Unconditional Love. V těsném závěsu následovala True Trans Soul Rebel z nejnovějšího alba Transgerder Dysphoria Blues. Opomíjená nezůstala během večera ani starší alba (White Crosses a ještě novější New Wave) z jejich tvorby, a tak se dostalo i na písně jako New Wave, White Crosses, Trash Unreal či The Ocean v závěru večera, jež se dá označit jako zlomová, co se týče Lauřina transsexuálního coming outu. Po závěrečné Black Me Out se kapela s děkováním rozloučila, ale stačilo jen málo bouřlivých emocí a byli zpět, aby odehráli v přídavku ještě další písně v podobě vypalovačky Drinking With The Jocks či We Laught At Danger (And Break All the Rules). Pak už se odporoučeli nadobro a nám stačí jen doufat, že se tady Against Me! co nevidět objeví znovu, nejlépe s novým albem.

Team Me mají do vínku dáno mnoho, na provedení je však třeba zapracovat

Celému koncertu se nedá nic vytknout, snad jedině obou předkapelám. Hlavní účinkující ale odehráli svou část na výbornou s naprosto našlapaným setlistem bez jediného hluchého místa. Celou atmosféru si podle všeho užívali i fanoušci a ten, kdo si během večera nevyzkoušel stage diving, jako by v tu chvíli vůbec nebyl. Against Me! opět ukázali Praze svou sílu a dá se odhadovat, že žádný z fanoušků ten večer neodcházel domu zklamaný.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 361 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.