Plná Lucerna a hvězdní hosté zavzpomínali na legendu Michala Tučného

Vzpomínkový koncert Michala Tučného | foto: Honza Mareš, monstermusic.cz

Ve čtvrtek 16. dubna proběhl ve Velkém sále Lucerna v Praze vzpomínkový koncert na Michala Tučného. Díky legendárním skladbám a skvělým hostům, jakými byli třeba Wabi Daněk, Tomáš Linka, Ondřej Hejma či Vašek Bláha, nelze ani pochybovat, že by se nejednalo o skvělý hudební zážitek všech milovníků hitů táborových ohňů.

Celý večer odstartovaly Vlčnovské búdové umělkyně, tedy dámský sbor v krojích. Po nich se ujal slova tradiční moderátor a i účinkující večera Aleš Háma, jenž přivítal vyprodaný Velký sál Lucerna. Účinkující proto, že zazpíval nejprve jednu svou píseň a pak v průběhu večera několik z repertoáru Michala Tučného.  To ho ale už doprovázela výtečná kapela Blueground, která si za celý večer zasloužila snad největší zásluhu, díky skvělé sehranosti. Po moderátorovi se na pódiu střídala hvězda za hvězdou. Jedním z prvních byl například Martin Písařík, který zahltil sál brilantním zpěvem skladby Pane můj. Publikum aplausem nešetřilo, a to ani v případě několika výstupů harmonikáře Tomáše Linky.

Dalšími vystupujícími byli také třeba Allan Mikušek, tři country dámy Schovanky, Richard Tesařík anebo Vašek Bláha z kapely Divokej Bill. Zazněly notoricky známé skladby, jako třeba Koukám, jak celá země vstává, Poslední kovboj, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku, Snídaně v trávě či Chtěl být medvídkem. Zkrátka zazněly písně skrz zpěvákovu kariéru s Tučňáky i Fešáky a dokonce i s Greenhorns, od kterých byla zahrána Blues folsomské věznice. Trošku jiným směrem než country se vydali Harlej, kteří rozjeli pecku Pověste ho vejš ve svém divokém stylu, a také polovina kapely Mandrage – tedy zpěvák Vít Starý a bubeník Matyas Vorda, což je mimochodem kmotřenec Michala Tučného. Opravdovou perličkou večera byl malý chlapec, který zahrál na kytaru skladbu Nádraží, a to s kvalitou hodnou zkušeného virtuóza.

Fotogalerie zde!

Za rodinu Michala Tučného vystoupila dcera Míša Tučná, která společně se svou matkou Martou a také spolu s manželkou Zdeňka Rytíře převzaly diamantovou desku za více než 1,5 miliónu prodaných desek od roku 1980 do dneška. Tomu předcházel také křest třídiskové kompilace Michal Tučný Legenda. Vzpomínkový koncert připomínal zpěváka zkrátka všemi možnými způsoby – jeho kolegy, písničkami i projekcí jeho fotografií na pozadí. Jedné z nejslavnějších písní Prodavač se ujal frontman kapely Žlutý pes, Ondřej Hejma, který sám přiznal, že měl co dělat, aby se text alespoň trošku naučil, čemuž se nemůže nikdo divit. Mimo jiné pak skladbu Poslední kovboj zazpívala další legenda české country Wabi Daněk. Na závěr tohoto pietního aktu se sešli všichni účinkující najednou a nasázeli čtveřici skladeb společně. Největším klenotem byla pak skladba Tam u nebeských bran, kterou zpívali všichni účinkující společně s každým přítomným v sále. Lepší konec této akce si nelze ani představit.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.