Přichází festival, který tu ještě nebyl! Na Punktu uslyšíte koncert i jeho remix

Zbrusu nový festival Punkt meets Music Infinity poprvé zavítá do České republiky. Bude mít dvě zastávky – pražskou Akropoli a brněnskou Flédu.  Tentokrát si návštěvníci budou moci poslechnout dialog mezi akustikou a remixem i u nás, koncerty ale nejsou jediným plánovaným programem.

Vše započalo v Norsku, když si legendy norské experimentální scény Jan Bang a Erik Honoré začali zvát do Norska další hudební osobnosti. Zde se vytvářel koncept živého remixu, u kterého nechybí dobrodružství improvizace. Hudba je jakýmsi živým organismem, diváci jsou svědky proměny hudby. Živý koncert první kapely se v krátké časové délce přetváří na jeho remix. Posluchači tedy slyší jednu hudbu ve dvou různých formách a od dvou různých hudebníků. Tento zprvu nenápadný projekt se brzy rozrostl v jeden z nejrespektovanějších festivalů experimentální hudby v Evropě. Obdobné akce pod záštitou Punkt proběhnou i v Londýně, Paříži, Talinu, Frankfurtu a dalších městech.

U nás bude Punkt propojen s koncertní péčí Music Infinity. Zakladatelé se v Praze objevili již v roce 2006. Ví tedy, do čeho jdou. Znát hudbu těch, se kterými budou spolupracovat, je dle nich důležité. Norští a čeští muzikanti se spojí. Nejprve bude živý koncert, který hosté přetvoří do formy elektronické hudby. Otec festivalu Erik Honoré tvrdí, že velice důležitá je důvěra mezi hudebníky, která jim dopomůže tvorbu přeměnit. Zároveň ale zapírá to, že by se předem muzikanti domluvili, rozhodně předtím dohromady nezkouší. Jde o adrenalinovou improvizaci. Ve své „laboratoři nové hudby” používají ale pouhé prvky z koncertu. Nejde o žádný jednoduchý „pub remix”.

Čtěte také: Colours of Ostrava posilují: José González, The Cinematic Orchestra i Roni Size & Reprazent

Návštěvníci se mohou těšit na tři festivalové dny v Akropoli, z nichž v každém jsou připraveny dva koncerty a dva remixy. V českém zastoupení zahrají Irena a Vojtěch Havlovi, jejichž poetická hudba, která využívá rozmanitých hudebních nástrojů, bude zremixována právě Erikem Honoré, zakladatelem festivalu. Ten zahraje poté i naživo, stejně jako čeští Floex. Přijede i mistr elektronické hudby Per Martinsen. V Brně bude program pouze jednodenní s dvěma koncerty a expresionistickým promítáním za doprovodu orchestru.

Program festivalu bude startovat 8. 4. v 18:30 v Paláci Akropolis, v Brně pak 11. 4. Po celou dobu festivalu budou v Praze probíhat workshopy jako například Zvuková procházka, kde si účastník otestuje různorodé zvuky v naprostém tichu. Vstupenky můžete zakoupit na Ticketpro, Go out či přímo v Paláci Akropolis.


Napište komentář