Visací zámek pokřtili Punkový království ve vyprodaném Paláci Akropolis

Visací zámek | Foto: Honza Mareš, Monstermusic.cz

Kapela Visací zámek vydala začátkem letošního roku desku Punkový království. K němu momentálně jede tour, v jehož rámci se uskutečnil křest alba v Paláci Akropolis. A jak se dalo čekat, šlo o vydařený a vyprodaný punkový večírek.

Ve čtvrtek 26. března pokřtila asi nejznámější česká punková kapela Visací zámek své album Punkový království. A v tomto stylu i stejnojmennou skladbou pětičlenná kapela koncert zahájila. Královská koruna a černý hermelín zdobila zpěváka Honyho. Po třech prvních skladbách z nové desky přešli ke starším songům. Zazněly tak Prezident je buzna nebo 50. Fanoušci, kteří byli překvapivě věkově smíšení, byli od začátku ve varu. Grimasy kytaristy Pixiese a basáka Savce fanoušky bavily. Ivan Hroch Rut k tomu ještě nasadil pár sólíček a vyprodaný Akropolis plesal štěstím.

Fotoreportáž tady!

Na řadu přišla nejdůležitější věc večera, a to samotný křest nové desky. Člen ochranky vyhlásil příchod švédského prince. Ten opravdu, nebo spíše jeho dvojník, přišel a spolu s kapelou polil album jak jinak než plzeňským pivem. Hned vzápětí pokřtili ještě klip k písni Punkový království, a to puštěním ho na plátně. Na jednu skladbu vystřídal bubeníka Jiřího Pátka bývalý člen kapely Adolf Vitáček, který s Visáčema zahrál toho večera po pětadvaceti letech. Kapela vyplnila každou minutu svého času. Proběhly skladby z nového alba, jako Hrál kdosi na hoboj, Protitetanové sérum či Klíště. Fanoušci už měli texty poměrně naučené, ale pokud šlo o jistoty jako Traktor s legendární kytarou, Kanárek, nebo Stánek, přední kotel se rozjel a těžko někdo z přítomných neodcházel alespoň bez jedné šlápoty tvrdou těžkou botou steel.

Když se nad tím tak zamyslím, je docela těžké o tomto večeru napsat reportáž takovou, aby ještě po těch třiatřiceti letech, co kapela Visací zámek hraje, někoho něčím novým překvapila. Visací zámek jsou zkrátka zářezem v české hudební kultuře a jejich koncerty, které neoplývají kdovíjakými show komponenty, jako je ohňostroj nebo kytarista přelétající nad lidmi, jsou i tak velmi a stále zábavné, živé a takový koncert je opravdovým zážitkem. Když ve čtvrtek dohráli Žulovýho vola, fanoušci si vyžádali přídavek. No a co nesmělo chybět – Známka punku! Fanoušci, kteří měli ještě dlouho po koncertě vztyčený obrácený prostředníček, mohli být zcela spokojeni. Vždyť Punk‘s not dead, vy volové!


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.