Rockabilly smršť v podání The Peacocks míří do Česka

The Peacocks | Zdroj: facebook.com

Energická dávka svižného rockabilly a punková prudkost dávají dohromady chytlavé melodie, které doplňuje zvučný zpěv. To jsou The Peacocks, kteří vystoupí v Českých Budějovicích, Praze a Plzni.

K desátým narozeninám festivalu Mighty Sounds nám pořadatelé nadělili už dva koncerty – lednové vystoupení The Dreadnoughts a masakr v podání Skindred, který se odehrál minulý týden v pražském Lucerna Music Baru. Další mighty oslava proběhne už příští týden, kdy do Čech přijedou legendy The Peacocks. První vystoupení této švýcarské kapely, která je složena pouze ze tří členů (bubeník, kytarista a basák), proběhlo už v roce 1990. Na čas se také rozpadli, když odešel basák Michi, tato pauza ale netrvala moc dlouho, protože na pozici basáka nastoupil bratr kytaristy. The Peacocks nahráli tři demíčka a v roce 1995 jim vyšla první dlouhohrající deska Come With Us.

Od té doby stoupala hvězda kapely vzhůru. Nedlouho po vydání debutového alba si The Peacocks naplánovali tour po USA a Kanadě. Bubeník se ale rozhodl, že z něj odjede. Sourozenci tak narychlo vzali do kapely svého dalšího bratra, který jejich skladby znal a uměl hrát na bicí. Díky tomu neskončila celá tour po Severní Americe debaklem a odehrála se. Po návratu do rodné země si zanedlouho našli nového bubeníka. Tato pozice byla vystřídána ještě jednou v roce 2002, od té doby se složení kapely ustálilo.

Za svou éru vydali The Peacocks několik desek, které byly u fans rock’n’rollu a rockabilly vždy velmi kladně přijaty. Zatím posledním výtvorem je deska z roku 2010 s názvem After All. Kapela je u nás oblíbená především díky spolupráci s Mighty Sounds. V létě 2007 se zde představili a pochopili, jak pěknou fanouškovskou základnu v Čechách mají. Od té doby k nám jezdí relativně často a počet obdivovatelů jen narůstá.

Do České republiky The Peacocks dorazí přibližně po roce, naposledy vstoupili v pražském Futuru. Svou první zastávku si udělají v hudebním klubu Velbloud v Českých Budějovicích již 20. února. O den později vystoupí v pražském Rock Café, z něhož přejedou do Plzně, kde svou show rozbalí 22. února v klubu Pod Lampou. Na všech těchto vystoupeních se ukáže i nový hudební objev z německé punkrockové scény, který se také představil v létě na Mighty Sounds, kapela Wayward Caines. Ta se vyznačuje velmi chytlavými melodiemi a zpěvnými refrény, které vás ihned pohltí. Za vše mluví jejich videoklip k písni What About You?!

Fanoušci The Peacocks mohou jásat i podruhé, protože vstupné na tyto koncerty přesáhne hranici 300 korun jen v Praze, a to pouze v případě, že si lidé nestihnou koupit lístek v předprodeji. V Českých Budějovicích si vstupenku v předprodeji zakoupíte za 200 korun a na místě si připlatíte pade. V Plzni je předprodej nejlevnější, a to za pouhých 180 korun, na místě o 4pětky víc. Jak to tak bývá, hlavní město je nejdražší, ale i zde lístek seženete za krásných 250 korun, když si půjdete vstupenku koupit dříve do klubu Rock Café. Čekají nás velmi vydařené akce, protože show The Peacocks bývají legendární a společně s doprovodnou kapelou Wayward Caines je to víc než záruka kvalitně stráveného večera.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.