Skotská smršť Biffy Clyro přiveze v listopadu do Prahy nové album Opposites

Biffy Clyro | Zdroj: facebook.com

Tříčlenná skotská partička hrající rock, jež v poslední době nasbírala hned několik ocenění, z nichž je třeba zmínit vítězství v kategoriích Nejlepší britská kapela a Nejlepší live kapela na cenách pořádaných magazínem NME, míří po třech letech do Prahy s novým albem Opposites. Rozhodně je na co se těšit!

Biffy Clyro, jejichž muziku kritici často připodobňuji ke stylu Nirvany či Foo Fighters, jsou v současnosti jednou z nejžádanějších live kapel na britských ostrovech. O tom svědčí nejen beznadějně vyprodané stadiony, ale také fakt, že v létě vystoupili v pozici headlinerů na takových festivalech jako jsou Reading či Leeds Festival. Pánové vydali za osmnáct let existence již šest studiových alb, z nichž se tři umístily v první pětce žebříčku prodejnosti ve Velké Británii, a právě zmiňované Opposites dosáhlo ve věku plnoletosti kapely na úplně první pozici. Jejich letošní novinka se však nejen tam stala velikou hudební událostí.

Během tříleté nahrávací pauzy se formace díky bleskově vzrůstající popularitě věnovala hlavně koncertování, což stejně jako problémy bubeníka Bena Johnstona s alkoholem zapříčinilo odklad nahrávání. Dvojalbum Opposites bylo nakonec vydáno 28. ledna tohoto roku a obsahuje dvacet skladeb. Kapela jej nahrála během pěti měsíců ve slavných studiích The Village, kde dříve působily takové hvězdy jako The Rolling Stones, Pink Floyd či Fleetwood Mac. Biffy Clyro z desky vypustili prozatím čtyři singly – Black Chandelier, Biblical, Opposite a Victory Over the Sun.

Sympatické trio Simon Neil, James Johnston a Ben Johnston se před tuzemským publikem předvedlo naposledy před třemi lety v pražském Lucerna Music Baru. Kapela opět vymění desetitisícové stadióny za malý prostor a nechá své fanoušky užít si skvělou klubovou show. Vstupenky na letošní koncert, který proběhne 14. listopadu v Roxy, jsou v prodeji od 490 korun v sítích Ticketpro a Ticketportal.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).