The Plastic People of the Universe zahrají spolu s brněnskou filharmonií

The Plastic People of the Universe | Foto: Romek Hanzlik

Co byste řekli na to, kdyby legendární The Plastic People of the Universe naživo zahráli jednu ze svých nejlepších nahrávek Co znamená vésti koně? A co teprve, když se k nim připojí brněnská filharmonie? Vypadá to na hudební událost roku!

V roce 1983 v Kanadě nahrála pražská undergroundová kapela The Plastic People of the Universe album, které pojmenovala Co znamená vésti koně. Deska byla pořízena v domě dramatika a pozdějšího českého prezidenta Václava Havla na Hrádečku, ale až v roce 2002 byla v České republice poprvé vydána. O hudbu se postaral Milan Hlavsa, o texty Vratislav Brabenec a Pavel Zajíček. Nyní se tato skupina rozhodla k desce vrátit a ještě přidat bonus.

Na jedinečné akci zahraje po boku legendárních Plastiků velký symfonický orchestr Filharmonie Brno. Koncert se uskuteční v pražském Divadle Archa 11. března. Do čela filharmonie se postaví šéfdirigent Marko Ivanovič. Kultovní album tak bude podáno ve zcela novém aranžmá. Pokud přemýšlíte, jestli se zúčastnit, je třeba zdůraznit, že podobná příležitost se už nebude opakovat. Hudebníci tím chtějí poukázat na výjimečnost této události. Lístky jsou v předprodeji v Divadle Archa a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.