Známe další hvězdy festivalu Rock for People

Julian Casablancas & The Voidz | zdroj: pořadatel akce

Letošní ročník tradičního festivalu má hned dvě části – do Hradce dorazí mimo jiné frontman The Strokes Julian Casablancas s The Voidz, v Plzni to rozjedou French Films z Finska!

Finští French Films jsou rockeři, kteří započali svou kariéru v roce 2010 nahrávkou Golden Sea. Tato pětičlenná kapela se se svým energickým indie rockem brzy začala vydávat na zahraniční turné, v nichž se nebála navštívit i další kontinenty. Samozřejmostí pro ně byla účast na mnoha letních festivalech a nezbytné předkapelování, třeba taky britským Muse. Za svou nedlouhou kariéru se stali držiteli ceny European Border Breakers Awards za nejlepší nový evropský hudební počin roku 2013. V Plzni se představí třetí festivalový den, tedy 5. července.

Jméno Julian Casablancas je dobře známé převážně ve spojení s newyorským rockem The Strokes. Typickým rysem jeho hudby je převažující kytarový základ. Před pár lety se Julian osamostatnil a vydal sólovou desku Phrazes for the Young. V roce 2013 se dal opět dohromady s kapelou, tentokrát novou The Voidz, a o rok později společně vydali skvělé a místy dost temné album Tyranny.

Rock for People v Hradci Králové se letos koná v mimořádném termínu o celý měsíc dřív, než jsme zvyklí, tedy mezi 4. a 6. červnem. Z dosud oznámených hvězd festivalu lze jmenovat Faith No More, nu-metalové Limp Bizkit, populární představitele indie Bastille či kanadské rockové Three Days Grace, kteří se v rámci hradeckého festivalu u nás představí úplně poprvé.

Počínaje letoškem se festival Rock for People prezentuje také v Plzni pod přízviskem Europe. Tato část se uskuteční v obvyklém termínu festivalu od 3. do 5. července jako součást Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015. Mezi hlavními jmény festivalu se vyskytují Motörhead, němečtí Guano Apes, anglický dubstepový kvartet Modestep či elektroswing v podání Parov Stelar.

Další podrobnosti najdete na oficiálních stránkách festivalu. Tam lze také pořídit vstupenky v rámci předprodeje s možností zakoupení pouze jednotlivých dní.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.