Corpsegrinderův sólový debut nedává posluchači vydechnout

George "Corpsegrinder" Fisher | Zdroj: sonicperspectives.com

Zpěvák George Fisher s přezdívkou Corpsegrinder je na globální úrovni jednou z nejznámějších tváří brutálního death metalu. Se svou kapelou Cannibal Corpse sklízí úspěchy již déle než čtvrtstoletí – naposledy vloni s albem Violence Unimagined, které se v americké hitparádě umístilo dosud nejvýše. Pěvec se rozhodl masivním zástupům svých fanoušků věnovat dáreček v podobě debutového sólového alba. Odvedená práce se vyplatila a jde přesně o takovou desku, která musí přijít k chuti snad všem posluchačům Cannibal Corpse.

Už na začátku je třeba zdůraznit, že eponymní debut George “Corpsegrindera” Fishera není pouhou řadovkou pěvcovy domovské kapely Cannibal Corpse, která by jen byla vydána pod jiným štítkem. Jednak na desce hrají zejména bratři NickCharlie Bellmorovi, kteří nemají s dotyčnými texaskými řezníky nic společného, jednak jde Fisher žánrově nad rámec pouhého brutálního death metalu. Svým záhrobním growlem se dokáže na jedničku opřít i do temných a spíše doomovějších riffů stejně jako do energického přesahu do thrash metalu. Skladba Master Of The Longest Night je pak zajímavě načichlá dokonce black metalem. Hned první song jménem Acid Vat je kromě zničující energie zajímavý také tím, že v něm jako host hraje kytarista Erik Rutan, který odvedl skvělou práci již na kanibalské desce Violence Unimagined.

Čtěte také: Kanadští Voivod jsou na desce Synchro Anarchy stále stejně sví i svěží

Skladeb je na albu všeho všudy deset a všechny jsou postaveny na skvělých nápadech, jež byly znamenitě převedeny ve skutečnost. Songy jsou krom toho výtečně zkomponované i podané a navíc se nikde neplýtvá časem. Posluchač se jednoduše nestačí divit té skličující brutalitě, která se na něj hrne, a nutno podotknout, že ji vyprodukovali zkušení a zruční umělci. Bratrská studiová kapela velice dobře pochopila, co by si vrchní drtič mrtvol přál slyšet na své debutové desce. Kromě impozantních hráčských výkonů jsou všechny nástroje bravurně nazvučené a celkový dojem posluchače naprosto ohromí a vtáhne. Vokál hlavního protagonisty je nezaměnitelně řezavý a mohutný a všechny skladby povyšuje na vysokou úroveň, aniž by kdekoliv překážel. K tomu se povedl rovněž obal, na kterém je Corpsegrinder vtipně ztvárněn v komiksovém duchu.

Corpsegrinderův eponymní debut je zkrátka velice zábavnou sbírkou propracovaných a velmi agresivních songů. Po nabité diskografii Cannibal Corpse i po ostatních bardových projektech jde o další počin na té nejvyšší death metalové úrovni, a to navíc se znatelným puncem jedinečnosti a také s nápady, z kterých lze znát nehynoucí vášeň pro extrémní hudbu. Umělec by ani náhodou neudělal chybu, kdyby seznam svých sólových desek časem rozšířil o další přírůstky.

George “Corpsegrinder” Fisher – Corpsegrinder

Skladby: Acid VatBottom DwellerOn Wings Of CarnageAll Souls Get TornDeath Is The Only KeyCrimson ProofDevourer Of SoulsDefined By Your DemiseMaster Of The Longest NightVaguely Human
Vydavatelství: Nuclear Blast
Celkový čas: 31:08 min

Hodnocení: 80 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky